Film z 1937 roku: Ty, co w Ostrej świecisz Bramie - PrawicowyInternet.pl
piątek, 5 czerwca, 2020

Film z 1937 roku: Ty, co w Ostrej świecisz Bramie

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Ty, co w ostrej świecisz bramie… – polski film fabularny z 1937 roku.

Fabuła: Inż. Ryszard Malewicz, młody wynalazca, został bez pracy, otuchy dodają mu matka i narzeczona. Od miesięcy czeka na odpowiedź z ministerstwa, do którego wysłał plany swojego wynalazku, materiału wybuchowego o niezwykłej mocy. Szczęście się do niego uśmiecha, ministerstwo zainteresowało się jego wynalazkiem. Los jednak chce, że pociąg, którym jedzie do Warszawy, ulega katastrofie, a on sam zostaje porwany przez tajemnicze konsorcjum, któremu wcześniej odmówił sprzedaży swojego wynalazku. Ryszard nie poddaje się i bohatersko znosi najokropniejsze próby, jakim jest poddawany. Jednak ani groźby, ani też urok pięknej i złej Irmy, nie są w stanie go złamać. A matka i Maria, która wierzy, że Ryszard żyje, modlą się w jego intencji do Matki Boskiej Ostrobramskiej. Tymczasem odtrącona Irena wpada na szatański pomysł sprowadzenia do willi Marii. Zastaje ją pogrążoną w modłach. I wówczas w duszy grzesznej kobiety następuje przełom. Irma decyduje się ratować Ryszarda i zwrócić go matce i narzeczonej.

Powróć do działu: Filmy Przedwojenne

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,130FaniLubię
17,914ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy