Francuski arcybiskup przeciw dyktaturze politycznej poprawności: ostrzegł przed islamizacją! - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Francuski arcybiskup przeciw dyktaturze politycznej poprawności: ostrzegł przed islamizacją!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Arcybiskup Strasburga Luc Ravel postanowił wypowiedzieć się przeciwko politycznej poprawności, ostrzegając przed całkowitą islamizacją Francji. Odwołał się do myśli pisarza popierającego Front Narodowy.

Strasburski hierarcha odwołał się bezpośrednio do książki francuskiego pisarza Renauda Camus’a, opublikowanej w 2011 roku pod tytułem „Wielka wymiana” (fr. Le grand remplacement). W pracy tej Camus opisuje demograficzną przemianę społeczeństwa Francji, która zachodzi obecnie wskutek masowej imigracji z krajów muzułmańskich. Zjawisko przezeń opisane polega na tym, że teoretycznie liczba ludności w kraju pozostaje taka sama, ale w ciągu zaledwie kilku generacji naród całkowicie się przekształca, co oznacza zmianę wartości, na których opiera się państwo.

O tym zjawisku nie wolno nawet mówić publicznie w jasnych słowach. Niemiecki portal Katholisches.info przypomina sprawę burmistrza niewielkiego Beziers w Oksytanii, Roberta Menarda. W 2016 roku Menard napisał na Twitterze: „W pewnej klasie jednej ze szkół w moim mieście 91 proc. wszystkich uczniów to muzułmanie. To jest oczywiście problemem. Tolerancja ma swoje granice”. Wypowiedź burmistrza została nagłośniona przez telewizję LCI. W efekcie polityka skazano na 2 tys. euro grzywny.

Teraz w podobnym tonie wypowiedział się abp Luc Ravel. W jednym z wywiadów prasowych wskazał na palący problem islamizacji. – Muzułmanie są świadomi swojego wysokiego przyrostu naturalnego i jak to nazywają? Wielką wymianą, mówiąc zupełnie otwarcie i z radością, że pewnego dnia to wszystko będzie należeć do nich – powiedział hierarcha.

Biskup, który archidiecezją strasburską kieruje z nadania papieża Franciszka od lutego tego roku, sprzeciwił się też powszechnej promocji aborcji dodając, że nigdy nie mógłby poprzeć tego procederu – nie tylko dlatego, że zabrania tego Kościół katolicki, ale także dlatego, że „kocha Francję”.

W przeszłości w mediach francuskich głośno było o bp. Ravelu po zamachu na Charlie Hebdo, gdy ofiary tego islamskiego ataku przeciwstawił setkom tysięcy dzieci mordowanych co roku we Francji w łonach matek.

Za: pch24.pl, źródła: Katholisches.info, valleursactuelles.com

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,487FaniLubię
18,038ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy