w , ,

Grecja: Policja znalazła sposób na imigrantów. Będzie ich przyjmować w swoje szeregi

W Grecji do policji będą przyjmowani imigranci. Minister do spraw ochrony obywateli Nikos Toskas wyjaśnił, że jest taka potrzeba podczas akcji policyjnych, bo funkcjonariusze często nie znają ojczystych języków cudzoziemców, którzy przybyli do tego kraju.

Minister Nikos Toskas jako przykład podobnego funkcjonowania służb policyjnych podał brytyjski Scotland Yard. Argumentował, że zmiany są potrzebne, aby łatwiej można było utrzymać porządek społeczny.

Dodał, że rzeczywistość się zmieniła i nie można myśleć kategoriami sprzed 50 lat. Podkreślił, że trzeba szybko dostosować do tego przepisy, bo – jak określił – „śmieszne jest”, że policjanci mają się kontaktować się z migrantami lub mniejszościami narodowymi bez znajomości ich języka.

Na wyspie Lesbos, gdzie dociera najwięcej imigrantów, zarejestrowano osoby ponad stu narodowości. Polskie Radio dowiedziało się, że przy ich rejestracji pracuje ponad 50 tłumaczy, którzy znają rzadko spotykane języki, np. język lingala używany w Kongo. Są wśród nich osoby, które przedostały się wraz z innymi migrantami np.d do Włoch, a teraz są zatrudnione przez unijne służby jako tłumacze.

Za: IAR, TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska jest oazą spokoju w porównaniu z Niemcami i Francją, gdzie Żydzi są prześladowani

TO JUŻ CZYSTA AGRESJA! W Tel Awiwie Żydzi siłą wtargnęli na teren polskiej ambasady i protestowali przeciwko ustawie o IPN!