Gronkiewicz-Waltz nie zapłaciła kary, a wynajęła prawników za 400 tys. zł - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Gronkiewicz-Waltz nie zapłaciła kary, a wynajęła prawników za 400 tys. zł

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przez pół roku prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z pieniędzy podatników wydała blisko 400 tys. zł, aby obronić się przed niezapłaceniem 12 tys. zł za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie. Suma ta została przekazana zewnętrznym kancelariom prawnym, które reprezentują prezydent stolicy – czytamy w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Czego obawia się pani prezydent, że aż wynajmuje zewnętrzne kancelarie prawnicza, a nie powierza prowadzenia tych spraw swoim pracownikom z działu prawnego, z którymi współpracuje od lat?

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uporczywie twierdzi, że komisja weryfikacyjna ukarała prezydent Warszawy, a nie Hannę Gronkiewicz-Waltz. Aby to udowodnić i jej zdaniem uniknąć płacenia nakładanych przez komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji kar za niestawienie się przed komisją – obecnie jest to suma 12 tys. zł – prezydent wynajęła zewnętrzne kancelarie prawne. Na obsługę zewnętrznych adwokatów, którzy reprezentują przed komisją – jak policzył jeden z użytkowników Twittera „antyleft” – urząd miasta wydał w okresie od lutego br. do lipca ponad 300 tys. zł.

– Widocznie pani prezydent nie wierzy własnym pracownikom i nie wierzy w to, że są przygotowani do tego, żeby ją obronić przed organem, jakim jest komisja weryfikacyjna. I to organem nie atakującym, tylko żądającym od niej prawdy – powiedział Jurkiewicz, przewodniczący klubu PiS w radzie Warszawy.

Jak podkreśla radny, Hanna Gronkiewicz-Waltz najprawdopodobniej obawia się, że prawnicy pracujący w ratuszu musieliby udzielić informacji, jakie posiadają ws. reprywatyzacji. A zdaniem radnego kancelaria wewnętrzna wie wiele na ten temat.

Za: TVP INFO

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy