w ,

Groteska! Blokująca komentarze pod niewygodnymi tematami „Wyborcza” została przez organizację Reporterzy bez Granic nominowana do Nagrody Wolności Słowa (LOL!)

Skrajnie stronnicza oraz blokująca komentarze internautów michnikowa „Gazeta Wyborcza” została nominowana przez organizację Reporterzy bez Granic do „Nagrody Wolności Słowa”. Na pierwszy rzut oka – czysta groteska i absurd! Gdy jednak zaczniemy szperać, to okażę się, że w radzie fundacji nominującej do nagrody zasiada, nie kto inny, jak sam Adam Michnik, a nagroda jest de facto sponsorowana przez francuski rząd, któremu ostatnio „Wyborcza” robiła dobrze zaciekle broniąc kontraktu na Caracale. Czy zatem groteska? A może zwykłe kolesiostwo?

Nagroda Wolności Słowa przyznawana jest przez organizację Reporterzy bez Granic wspólnie z francuską telewizją publiczną TV5 Monde. W tym roku wśród 22 podmiotów i osób nominowanych znalazła się również michnikowa „Gazeta Wyborcza”. W krótkim uzasadnieniu do nominacji napisano, że „założona przez Adama Michnika proeuropejska >> Gazeta Wyborcza << jest symbolem sprzeciwu wobec nadużyć rządu PiS, który prowadzi krucjatę przeciw mediom” (sic!).

W pierwszej chwili nie wiedziałem jak to skomentować. Pomyślałem, że na ideę nominacji „Wyborczej” do tej nagrody mogli wpaść jedynie ludzie, którzy z Polską nie mają najmniejszego związku i totalnie nie wiedzą jakimi działaniami przez lata charakteryzował się flagowy okręt Agory. Wystarczy tylko wspomnieć jej skrajną stronniczość w ocenie rzeczywistości oraz częste blokowanie komentarzy internautów pod tekstami publikowanymi na łamach wydania elektronicznego „Wyborczej”. Z wolnością słowa ma to nie wiele wspólnego.

Ciekawego odkrycia dokonał jednak bloger Stanislas Balcerac. Ujawnił on informację, że w radzie fundacji Reporterzy bez Granic zasiada, nie kto inny, jak sam Adam Michnik. Ponadto nagroda, do której nominowana została „Gazeta Wyborcza” jest finansowana przez publiczną francuską telewizję TV5 Monde, będąca częścią France Televisions (pieniądze francuskiego rządu). Warto zauważyć, że nominacja gazety Michnika ogłoszona została kilka dni po masowej kampanii tej gazety w obronie francuskiego kontraktu na Caracale dla polskiego wojska.

Czy zatem nominacja dla „Wyborczej” to groteska (jakby się na pierwszy rzut oka wydawało), czy może efekt zwykłego kolesiostwa?

Za: niewygodne.info.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Marek Jurek o czarnym proteście: Soros przeznaczył duże pieniądze na wzniecenie rewolucji!

Winnych sylwestrowych napaści na kobiety brak. Niemiecki wymiar sprawiedliwości bezsilny!