w ,

Gwiazdorstwo budowane na oszustwie. Wnuk komendanta Auschwitz – Reiner Hoess.

Wnuk komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Rudolfa Hoessa, Reiner Hoess, potępia w mediach nazistowskie zbrodnie, ale naprawdę jest oszustem, używającym swojego nazwiska do wykorzystywania ludzi, w tym ocalałych z Holokaustu – donosił w zeszły piątek izraelski dziennik “Israel Hajom”

Postać wnuka komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, jest bardzo często przypominana w kontekście wydarzeń związanych z holokaustem, jako wyraz sprzeciwu wobec idei narodowej, czy jako symbol pojednania niemiecko-żydowskiego. Ten sam gwiazdor słynny już z udziału w różnego rodzaju spotach czy filmach dokumentalnych, w związku ze swoją działalnością był wielokrotnie skazywany min. za oszustwa i groźby (w tym nawet z użyciem przemocy). Ostatni raz skazany został w 2016 roku na 3 lata więzienia w zawieszeniu i wiele wskazuje na to, że nie będzie to jego ostatni wyrok.

Scenariusz oszustw Hoessa jest zazwyczaj bardzo podobny “wnuk komendanta Auschwitz potrzebuje pożyczki, by dokończyć film, książkę lub umowę, nad którą właśnie pracuje”. Po otrzymaniu pieniędzy uciekał z nimi, a filmu ani książki nie kończył.

Ostatni raz przed sądem Hoess stanął w czerwcu. Oskarżono go o zdefraudowanie 17 000 euro. Pieniądze miał wydać na ukończenie dokumentu o jego przyjaźni z jedną z ocalonych z obozu. Sprawa ta jest jedynie pojedynczym epizodem, który tak naprawdę nie stanowi żadnego zagrożenia dla oszusta. Może gdyby więcej poszkodowany osób zdecydowało się na taki krok, fałszywy gwiazdor trafiłby do więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Znów opozycja dostaje po głowie. Kinga Duda zostaje w Polsce i rozpoczyna aplikację – a tyle atakowali…

Konwencja stambulska jako starcie cywilizacyjne.