w ,

Hiszpanka o Szumowskim: „Polacy powinni nosić go na rękach” „Stał się przykładem” [WIDEO]

– To co zrobił ten człowiek dla Polski, jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Renata Acosta, hiszpanka z polskimi korzeniami, która mieszka na Wyspach Kanaryjskich.

Renata Acosta, wskazuje w rozmowie, że hiszpański rząd za późno podjął decyzje o wdrożeniu środków prewencji wobec pandemii koronawirusa . – Stan wyjątkowy został tam wprowadzony dopiero 15 marca. Było to spowodowane polityczną wojenką toczoną pomiędzy komunistami a socjalistami z partii rządzących i współrządzących – ocenia.

Komuniści nie chcieli wprowadzenia stanu wyjątkowego, bo jak twierdzili to naruszy ich wolność. – Członkowie rządu wręcz nawoływali do masowych zgromadzeń. Takie zgromadzenie, zorganizowane przez feministki z udziałem 120 tys. osób, miało miejsce 8 marca z okazji Dnia Kobiet – tłumaczy.

 

Za: telewizjarepublika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Celebryta może więcej! Hajto zabił kobietę na pasach a nie spędził w więzieniu ani minuty! Dziś znów ma coś na sumieniu!

„Niemiec nigdy nie będzie Polaka bratem” – Niemiecki pracodawca na Dolnym Śląsku: „Polakom pomagać nie będziemy”.