Hołownia za „związkami partnerskimi”, za "kompromisem aborcyjnym", czyli katolik w wersji Gazety Wyborczej - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Hołownia za „związkami partnerskimi”, za “kompromisem aborcyjnym”, czyli katolik w wersji Gazety Wyborczej

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Rzeczpospolita jest państwem świeckim, a konstytucja ma zabezpieczać prawa i wolności nas wszystkich, którzy mamy prawo różnie wierzyć, nie wierzyć i zasadniczo mieć różne poglądy – mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” kandydat na prezydenta Polski Szymon Hołownia.

Aborcja i pary homoseksualne

Kandydat TVN nie zamierza zmieniać obowiązującego w Polsce prawa. Konserwatyści od lat postulują zaostrzenie kompromisu, ponieważ w tym momencie pozwala on na zabijanie nienarodzonych dzieci z chorobami takimi jak np. Zespół Downa. Lewica z kolei domaga się liberalizacji prawa.

Zdaniem dziennikarza „w obecnej sytuacji w Polsce nie należy zmieniać obowiązującej ustawy, naruszać owego „kompromisu”, wspartego przecież orzeczeniem TK”. – Jego naruszenie może skończyć się czymś bardzo złym zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie – dodał.

Związki partnerskie byłemu szefowi „Religia TV” zupełnie nie przeszkadzają.

– Polacy coraz częściej, jak też jestem w tym gronie, są zdania, że dwie dorosłe osoby tej samej płci, chcące dzielić ze sobą życie, mają prawo do tego, by ich deklarację zauważyło i uszanowało państwo i jego instytucje – tłumaczy.

Publicysta w jednym z wątków rozmowy kpi również z sytuacji opisanej przez dziennikarza „GW”. „Widział pan ten mem: Co byś zrobił, gdybyś miał wybierać między Dudą a Hołownią? Rzuciłbym hostią i zobaczył, który pierwszy złapie” – pyta dziennikarz. „Zabawne” – odpowiada Szymon Hołownia, który nie zdecydował się wyrazić dezaprobaty dla opisywania w instrumentalny sposób Najświętszego Sakramentu.

Celebryta w wywiadzie z „Gazetą Wyborczą” już na wstępie zaznacza, że w swoim życiu kieruje się Ewangelią. Dodaje jednak, że codziennie czyta konstytucję :)

Za: nczas.com, pch24.pl, wyborcza.pl, tysol.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,838FaniLubię
18,066ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy