strona głowna
w

Hungarica- Haza és hűség / Ojczyzna i wierność

Na początku września ukazała się nowa płyta Hungarici, na którą składają się dwa osobne krążki: w języku polskim i węgierskim. Podwójny album „Ojczyzna i wierność” zaledwie w przeciągu tygodnia znalazł się na drugim miejscu w węgierskim rankingu najlepiej sprzedających się płyt.

Z okazji roku solidarności polsko-węgierskiej, kiedy to w sposób szczególny podkreślamy historyczne i kulturalne związki pomiędzy naszymi narodami, tytułowy utwór albumu uświetniony został niezwykle widowiskowym klipem. Główną rolę odgrywają w nim dwaj konni żołnierze: mistyczna postać polskiego skrzydlatego husarza oraz węgierski huzar.

Gitarzysta Norbert Mentes: Pierwszego października Hungarica zagra w Polsce premierowy koncert, na którym zaprezentuje swój nowy album. Otrzymaliśmy zaproszenie do Gdyni na VIII Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, na którym nasz zespół reprezentować będzie Węgry. To dla nas wielki zaszczyt, iż będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które upamiętnia Żołnierzy Wyklętych. Tak jak już wielokrotnie wcześniej na przestrzeni dziejów, także po drugiej wojnie światowej los naszych narodów związał się nierozerwalnie w walce przeciw komunizmowi. My, Węgrzy doskonale wiemy, że to właśnie bój zainicjowany w Poznaniu miał decydujący wpływ na wybuch powstania na Węgrzech w 1956 r. Obchodzimy właśnie 60-tą rocznicę tych wydarzeń. W ramach wspólnych obchodów uczcimy ją na Węgrzech wielkim bezpłatnym koncertem rockowym zorganizowanym pod patronatem dwóch miast partnerskich: Poznania i Győr. Natomiast w dniach 10-14 listopada ponownie odwiedzimy Polskę – tym razem nasze koncerty odbędą się w czterech miastach.

Opis za: dzienniknarodowy.pl

https://prawicowyinternet.pl/piosenki-polskich-narodowcow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W Norwegii dzieci mogą zmienić płeć. Badania są zbędne, wystarczy internetowy wniosek

Niemcy dumni: Już co trzeci mieszkaniec Berlina ma zagraniczne pochodzenie!