w ,

I to jest dobra zmiana! “Pakiet paliwowy” potężnie uderzył w oszustów, przemytników i wyłudzaczy VAT. Budżet zyskuje miliardy złotych!

To, czego nie można było przeforsować w ciągu 8 lat rządów PO-PSL, udało się w ciągu roku rządów PiS. W sierpniu wszedł w życie tzw. pakiet paliwowy, czyli nowelizacja prawa eliminująca szereg luk w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych. Luki te do tej pory przynosiły przestępcom wielomiliardowe zyski, a jednocześnie powodowały gigantyczne straty po stronie Skarbu Państwa. Po zaledwie 2 miesiącach funkcjonowania pakietu sprzedaż paliw z legalnych źródeł wzrosła do poziomów nienotowanych nigdy w historii!

Wprowadzony z dniem 1 sierpnia tzw. pakiet paliwowy to szereg nowelizacji ustaw o VAT, akcyzie, ordynacji podatkowej i prawa energetycznego z zakresu koncesji, których celem było uderzenie w czarną i szarą strefę. Po dwóch miesiącach od jego wejścia w życie Lotos odnotował 23 procentowy wzrost ilości sprzedawanych w kraju paliw motorowych, a przedstawiciele Orlenu mówią o “poziomach sprzedaży nienotowanych nigdy wcześniej”.

Przestępcy zamiast handlować przemyconym paliwem, oszukiwać i wyłudzać VAT zostali zmuszeni do kupowania w legalnych źródłach. – “W efekcie zwiększenia legalnego rynku paliw wzrosły wpływy budżetu z tytułu akcyzy i VAT. Wstępne dostępne MF dane za sierpień mówią o wpływach co najmniej 200 mln zł miesięcznie wyższych z tytułu sprzedaży paliw płynnych, co oznacza ok. 2,4 mld zł rocznie” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Ministerstwa Finansów.

Zastanawiające jest to, że przez 8 lat rządów Platformy i PSL nie można było uchwalić prawa uszczelniającego luki w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych, dzięki czemu zorganizowane grupy przestępcze dorobiły się miliardów złotych zysku. Zastanawiające jest to, że dopiero, gdy PiS doszedł do władzy możliwe było przeforsowanie pakietu paliwowego, który skutecznie ukrócił przestępcze eldorado. W tym kontekście zasadne jest pytanie – czy politycy poprzedniej władzy mieli swój interes w tym, aby nie zmieniać prawa i kosztem przychodów naszego państwa dbać o portfele przestępców?

https://www.youtube.com/watch?v=wg9X7Jy3eo8

Za: niewygodne.info.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Dr Paul Cameron: “Wzrost homoseksualizmu u nastolatków w USA oraz dane z Polski”

Jakub Kulesza: likwidacja podatków CIT! PIT! Zwiększyć kwotę wolną od podatku!