I to jest dobra zmiana! "Pakiet paliwowy" potężnie uderzył w oszustów, przemytników i wyłudzaczy VAT. Budżet zyskuje miliardy złotych! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

I to jest dobra zmiana! “Pakiet paliwowy” potężnie uderzył w oszustów, przemytników i wyłudzaczy VAT. Budżet zyskuje miliardy złotych!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

To, czego nie można było przeforsować w ciągu 8 lat rządów PO-PSL, udało się w ciągu roku rządów PiS. W sierpniu wszedł w życie tzw. pakiet paliwowy, czyli nowelizacja prawa eliminująca szereg luk w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych. Luki te do tej pory przynosiły przestępcom wielomiliardowe zyski, a jednocześnie powodowały gigantyczne straty po stronie Skarbu Państwa. Po zaledwie 2 miesiącach funkcjonowania pakietu sprzedaż paliw z legalnych źródeł wzrosła do poziomów nienotowanych nigdy w historii!

Wprowadzony z dniem 1 sierpnia tzw. pakiet paliwowy to szereg nowelizacji ustaw o VAT, akcyzie, ordynacji podatkowej i prawa energetycznego z zakresu koncesji, których celem było uderzenie w czarną i szarą strefę. Po dwóch miesiącach od jego wejścia w życie Lotos odnotował 23 procentowy wzrost ilości sprzedawanych w kraju paliw motorowych, a przedstawiciele Orlenu mówią o “poziomach sprzedaży nienotowanych nigdy wcześniej”.

Przestępcy zamiast handlować przemyconym paliwem, oszukiwać i wyłudzać VAT zostali zmuszeni do kupowania w legalnych źródłach. – “W efekcie zwiększenia legalnego rynku paliw wzrosły wpływy budżetu z tytułu akcyzy i VAT. Wstępne dostępne MF dane za sierpień mówią o wpływach co najmniej 200 mln zł miesięcznie wyższych z tytułu sprzedaży paliw płynnych, co oznacza ok. 2,4 mld zł rocznie” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Ministerstwa Finansów.

Zastanawiające jest to, że przez 8 lat rządów Platformy i PSL nie można było uchwalić prawa uszczelniającego luki w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych, dzięki czemu zorganizowane grupy przestępcze dorobiły się miliardów złotych zysku. Zastanawiające jest to, że dopiero, gdy PiS doszedł do władzy możliwe było przeforsowanie pakietu paliwowego, który skutecznie ukrócił przestępcze eldorado. W tym kontekście zasadne jest pytanie – czy politycy poprzedniej władzy mieli swój interes w tym, aby nie zmieniać prawa i kosztem przychodów naszego państwa dbać o portfele przestępców?

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,731FaniLubię
18,062ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy