Imigranci szturmowali polsko-białoruską granicę? Mariusz Błaszczak o działaniach Straży Granicznej - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Imigranci szturmowali polsko-białoruską granicę? Mariusz Błaszczak o działaniach Straży Granicznej

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Musimy być przygotowani na zły scenariusz. Zły scenariusz to fala migracji, która miałaby się przedzierać przez Polskę. Mieliśmy do czynienia z próbą otworzenia granicy polsko-białoruskiej w sierpniu ubiegłego roku. Straż Graniczna na to nie pozwoliła, mimo presji rzecznika praw obywatelskich czy organizacji pozarządowych, które domagały się otworzenia granicy dla emigrantów z Azji, zwanych dla niepoznaki uchodźcami – stwierdził w programie „Gość poranka” szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

W opinii ministra „we Francji jest stan wyjątkowy, tylko dlatego że dochodzi do zamachów terrorystycznych.”

– W Sztokholmie, w Londynie i Sankt Petersburgu również mieliśmy zamachy. W Polsce zamachów nie ma, bo rząd PiS wycofał się z decyzji przyjmowania 12 tysięcy islamskich imigrantów, którą podjął rząd PO-PSL. Na zachodzie Europy już powstały dzielnice, gdzie nie zapuszcza się policja, a panuje tam prawo szariatu – oświadczył.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Błaszczak zapewnił, że „priorytetem w działaniach polskich służb mundurowych jest zapewnienie bezpieczeństwa.”

– Ustawa antyterrorystyczna dała skutecznie narzędzie przeciwdziałania zagrożeniom. Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO odbyły się bezpiecznie. Od czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości zmieniła się postawa policji, uczestnicy Marszu Niepodległości pierwszy raz dziękowali policjantom – oznajmił.

Spadła liczba fałszywych zgłoszeń bombowych

– Policja ma służyć ludziom, dlatego patrole policji pojawiają się w centrach handlowych i na lotniskach. Spadła liczba fałszywych zgłoszeń bombowych o 60 proc. Relokacja uchodźców nie rozwiązuje problemu, tylko go rozwija – skonkludował.

Źródło: telewizja TVP Info, „Gość poranka”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,170FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy