w , ,

Imigranci szturmowali polsko-białoruską granicę? Mariusz Błaszczak o działaniach Straży Granicznej

– Musimy być przygotowani na zły scenariusz. Zły scenariusz to fala migracji, która miałaby się przedzierać przez Polskę. Mieliśmy do czynienia z próbą otworzenia granicy polsko-białoruskiej w sierpniu ubiegłego roku. Straż Graniczna na to nie pozwoliła, mimo presji rzecznika praw obywatelskich czy organizacji pozarządowych, które domagały się otworzenia granicy dla emigrantów z Azji, zwanych dla niepoznaki uchodźcami – stwierdził w programie „Gość poranka” szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

W opinii ministra „we Francji jest stan wyjątkowy, tylko dlatego że dochodzi do zamachów terrorystycznych.”

– W Sztokholmie, w Londynie i Sankt Petersburgu również mieliśmy zamachy. W Polsce zamachów nie ma, bo rząd PiS wycofał się z decyzji przyjmowania 12 tysięcy islamskich imigrantów, którą podjął rząd PO-PSL. Na zachodzie Europy już powstały dzielnice, gdzie nie zapuszcza się policja, a panuje tam prawo szariatu – oświadczył.

https://www.youtube.com/watch?v=uDPh-cRf84g

Bezpieczeństwo najważniejsze

Błaszczak zapewnił, że „priorytetem w działaniach polskich służb mundurowych jest zapewnienie bezpieczeństwa.”

– Ustawa antyterrorystyczna dała skutecznie narzędzie przeciwdziałania zagrożeniom. Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO odbyły się bezpiecznie. Od czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości zmieniła się postawa policji, uczestnicy Marszu Niepodległości pierwszy raz dziękowali policjantom – oznajmił.

Spadła liczba fałszywych zgłoszeń bombowych

– Policja ma służyć ludziom, dlatego patrole policji pojawiają się w centrach handlowych i na lotniskach. Spadła liczba fałszywych zgłoszeń bombowych o 60 proc. Relokacja uchodźców nie rozwiązuje problemu, tylko go rozwija – skonkludował.

Źródło: telewizja TVP Info, „Gość poranka”

https://www.youtube.com/watch?v=RijVhV9fVg4&t=25s

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska minister o działaniach Merkel: „Nieodpowiedzialnością było godzenie się na otwarte drzwi dla szerokiego strumienia uchodźców!”

Lewak z „Krytyki Politycznej” skazany! Musi zapłacić za szydzenie z polskiego hymnu narodowego