Imigrant z Turcji odpowiada za "wypranie" 87 milionów złotych! Grupa przestępcza zatrzymana! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 2 lipca, 2020

Imigrant z Turcji odpowiada za “wypranie” 87 milionów złotych! Grupa przestępcza zatrzymana!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie trzech województw zatrzymali 4 osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się legalizowaniem pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Wśród nich jest główny organizator procederu, zamieszkały w Warszawie 37-letni obywatel Turcji. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

5 lipca 2017 roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeprowadzili akcję na terenie województwa zachodniopomorskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Na podstawie postanowień prokuratorskich zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 63, 50, 43 i 37 lat. Podejrzani wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przekazywaniem na rachunki bankowe kilku podmiotów gospodarczych co najmniej 87 milionów złotych pochodzących z procederu fałszowania deklaracji podatkowych i uszczuplenia VAT.

Niemalże jednocześnie około 6.00 nad ranem funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zapukali do drzwi mieszkań w Łodzi i w Białogardzie w zachodniopomorskim. Trzej mężczyźni to tzw. słupy. Oficjalnie byli przedsiębiorcami prowadzącymi firmy m.in. z branży tekstylnej. W Warszawie, na terenie ekskluzywnego strzeżonego osiedla, kryminalni zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji, który stał na czele grupy przestępczej. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że to on czerpał główne korzyści finansowe z nielegalnego procederu związanego z fikcyjnymi transakcjami pomiędzy założonymi do tego procederu firmami. Wszystko po to aby udaremnić czy też utrudnić udowodnienie przestępczego pochodzenia pieniędzy. Podczas przeszukań domów i firm zarejestrowanych na podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dokumentację księgową. Jeszcze tego samego dnia 63 latek, 45-latek i 50-latek usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się praniem pieniędzy za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

6 lipca zarzuty usłyszał 37-letni obywatel Turcji, wobec którego sąd, na wniosek prokuratury, zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu.

Prowadzona od roku sprawa nadal pozostaje rozwojowa zarówno pod kątem przedmiotowym jak i podmiotowym. Łącznie do tej pory zarzuty w śledztwie usłyszało 6 osób. Wcześniej w styczniu i maju tego roku policjanci zatrzymali już dwóch innych mężczyzn w wieku 37 i 34 lat. Oni także usłyszeli zarzuty prania pieniędzy.

(KWP w Łodzi / mw)

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,770FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy