Incydent na cmentarzu. Czerwona gwiazda i słowo „KAT” na nagrobku Bieruta! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Incydent na cmentarzu. Czerwona gwiazda i słowo „KAT” na nagrobku Bieruta!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na pomniku Bieruta wymalowano czerwoną farbą słowo „KAT” oraz czerwoną gwiazdę. Sprawą zajmuje się policja. Czy sprawca zostanie ukarany?

Czerwona gwiazda i napis „KAT” na nagrobku Bolesława Bieruta na warszawskich Powązkach pojawiły się 1 sierpnia. – Osoba, która to zrobiła, spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek – mówi Beata Sławińska, szefowa Fundacji „Łączka”, zajmującej się m.in. upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych.

Incydent został zgłoszony na policję. – Mundurowi zgarnęli tę osobę razem z kolegą. Są teraz razem w komisariacie na ulicy Rydygiera – relacjonowała Sławińska.

Komentując sprawę dodała, że Bieruta nie powinno być na Powązkach. – Nie sądzę, aby szkodliwość społeczna tego czynu była wysoka. Wydaje mi się, że ta osoba spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek. Moim zdaniem to nie bezczeszczenie grobu, a napisanie informacji, kim rzeczywiście był Bierut. On był katem narodu polskiego – oceniła.

Incydent po raz kolejny pokazuje, że wielu Polaków nie zgadza się na pośmiertne honorowanie komunistów poprzez trwanie ich grobów w Alejach Zasłużonych na cmentarzach w wielu miastach. To zadanie dla władz państwowych by ten problem rozwiązać. Profanowanie jakichkolwiek grobów jest bowiem całkowicie sprzeczne z chrześcijańską kulturą.

Za: pch24.pl, źródło: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy