w

Incydent na cmentarzu. Czerwona gwiazda i słowo „KAT” na nagrobku Bieruta!

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na pomniku Bieruta wymalowano czerwoną farbą słowo „KAT” oraz czerwoną gwiazdę. Sprawą zajmuje się policja. Czy sprawca zostanie ukarany?

Czerwona gwiazda i napis „KAT” na nagrobku Bolesława Bieruta na warszawskich Powązkach pojawiły się 1 sierpnia. – Osoba, która to zrobiła, spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek – mówi Beata Sławińska, szefowa Fundacji „Łączka”, zajmującej się m.in. upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych.

Incydent został zgłoszony na policję. – Mundurowi zgarnęli tę osobę razem z kolegą. Są teraz razem w komisariacie na ulicy Rydygiera – relacjonowała Sławińska.

Komentując sprawę dodała, że Bieruta nie powinno być na Powązkach. – Nie sądzę, aby szkodliwość społeczna tego czynu była wysoka. Wydaje mi się, że ta osoba spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek. Moim zdaniem to nie bezczeszczenie grobu, a napisanie informacji, kim rzeczywiście był Bierut. On był katem narodu polskiego – oceniła.

Incydent po raz kolejny pokazuje, że wielu Polaków nie zgadza się na pośmiertne honorowanie komunistów poprzez trwanie ich grobów w Alejach Zasłużonych na cmentarzach w wielu miastach. To zadanie dla władz państwowych by ten problem rozwiązać. Profanowanie jakichkolwiek grobów jest bowiem całkowicie sprzeczne z chrześcijańską kulturą.

Za: pch24.pl, źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Legionowo: zatrzymano ukraińskiego imigranta dokonującego brutalnych napadów na kobiety

Oto Polska! Cyganie spalili nielegalnie zajmowane mieszkanie. Dostaną kolejne od miasta!