w ,

Islandia, zabija się tam właściwie wszystkie dzieci z Zespołem Downa.

Wskaźnik aborcji na Islandii wynosi ok 14,5 aborcji na 1000 kobiet w wieku 15–44 lat. Zatrważające są dane, z którym wynika, że wysoki wskaźnik aborcji doprowadził do tego, że właściwie wszystkie dzieci z Zespołem Downa są mordowane w łonach matek. 

Islandia była jednym z pierwszych państw świata które dopuściły wyjątki od zakazu aborcji. Przepisy z 1935 roku zezwalały na aborcję z przyczyn medycznych, eugenicznych i kryminalnych oraz stały się tragicznym przykładem do ustanawiania podobnych ustaw w późniejszych latach dla wielu krajów świata. W 1975 roku uchwalono nową ustawę, dzięki której aborcję można wykonywać w następujących okolicznościach:

  1. Gdy kobieta urodziła kilkoro dzieci w krótkim odstępie czasu, bądź niewielki okres minął od jej ostatniego porodu.
  2. Jeśli kobieta doświadcza trudnej sytuacji rodzinnej z powodu dużych rozmiarów rodziny bądź choroby któregoś z domowników.
  3. Gdy kobieta nie może ze względu na swój wiek lub niedojrzałość psychiczną zapewnić dziecku opieki na satysfakcjonującym poziomie.
  4. Występują inne powody społeczne porównywalne do wspomnianych wyżej.
  5. Gdy kontynuacja ciąży lub poród zagraża zdrowiu fizycznemu lub psychicznemu matki.
  6. Gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że dziecko urodzi się poważnie upośledzone.
  7. Gdy ciężka choroba znacząco ogranicza zdolność jednego z rodziców do opieki nad dzieckiem.
  8. Gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

Czyli innymi słowy, istnieje tam przyzwolenie na mordowanie dzieci pod dowolnym powodem, stwierdzenie: „występują inne powody społeczne” można podciągnąć pod praktycznie wszystko.

Aktorka Patricia Heaton, stwierdziła: „Islandia nie zwalcza samego schorzenia, ale zabija osoby zmagające się z zespołem Downa. A to wielka różnica”

Z danych opublikowanych przez CBS News wynika, że w przypadku wykrycia zespołu Downa 100% islandzkich kobiet decyduje się na aborcję. Jednak w związku z błędną diagnozą, w kraju o łącznej populacji wynoszącej 330 000 mieszkańców rocznie rodzi się średnio jedno lub dwoje dzieci z zespołem Downa. Według tych samych danych aborcja osób z zespołem Downa jest popularna nie tylko w Islandii, ale także w innych krajach. Przykładowo: Stany Zjednoczone 67% aborcji osób ze schorzeniem (w latach 1995-2011), Francja 77% (2015), a Dania 98% (2015).

Za: wikipedia, deon.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Ja uciekam, a ty się tu z nimi pobaw”. Rosjanie prowokują polskich pilotów nad Bałtykiem

[WIDEO] Dariusz Matecki u Krzysztofa Woźniaka „Atora” o emisji pogramu Superwizjer TVN! Podłe kłamstwa PO!