Izrael: wywiad z Janem Tomaszem Grossem. Kłamca znów szkaluje Polaków! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Izrael: wywiad z Janem Tomaszem Grossem. Kłamca znów szkaluje Polaków!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Historyk i socjolog żydowskiego pochodzenia, znany z głośnych w Polsce i za granicą publikacji oskarżających Polaków o masowe mordowanie Żydów podczas II Wojny Światowej, udzielił kolejnego wywiadu. Tym razem w izraelskiej prasie. Temat? Ten sam co zwykle – Polacy jako rzekomi mordercy. Dostało się także polskiemu rządowi.

Wywiad dla dziennika „Haaretz” (najstarszego dziennika wydawanego w Izraelu, publikowanego w językach hebrajskim i angielskim) cytuje portal niezalezna.pl. Gross powiedział izraelskim dziennikarzom: „Chciałem uświadomić ludziom skalę zbrodni Polaków wobec Żydów. (…) Zabili oni najwyżej 30 tysięcy Niemców i od 100 do 200 tysięcy Żydów”.

To powtórzenie szokujących słów Grossa z wywiadu udzielonego w zeszłym roku niemieckiej prasie, kiedy to powiedział, że „korzenie postawy wschodniej Europy, która teraz pokazuje swoje ohydne oblicze, biorą się bezpośrednio z drugiej wojny światowej i z czasów tuż po jej zakończeniu. Polacy byli nie bez racji dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”.

GrossDoWiezienia

W wywiadzie udzielonym przez Grossa dla izraelskiego medium dostało się jednak nie tylko Polakom żyjącym kilkadziesiąt lat temu, ale i dzisiejszemu rządowi. „Ten dziwny reżim konserwatywnego rządu w Polsce pracuje bardzo ciężko nad fałszowaniem historii relacji polsko-żydowskich podczas wojny. Próby zrzucenia na Niemców winy za Jedwabne to fałsz, to zakłamywanie historii. Chcę powiedzieć, co zdarzyło się nie tylko w Jedwabnem, ale także w innych miejscach – twierdzi Gross.

Warto zaznaczyć, że kalumnie Grossa nie są oparte na żadnych twardych dowodach, nie ma bowiem żadnych udokumentowanych wyliczeń, z których można by wyciągnąć wnioski, które ów historyk przedstawia jako prawdę. Jego krytycy zwracają uwagę, że tezę o wyłącznej winie polskich chłopów za zbrodnie w Jedwabnem Gross lansuje na podstawie zdjęcia, o którym nie do końca nawet wiadomo gdzie zostało zrobione i co przedstawia.

Za: pch24.pl (tytuł zmodyfikowany), źródło: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,232FaniLubię
17,867ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy