w ,

„Jak domek z kart rozlatuje się wiara w efektywność UE w walce z jakimkolwiek kryzysem”

„Jak domek z kart rozlatuje się wiara w efektywność UE w walce z jakimkolwiek kryzysem.Polacy mogą liczyć wyłącznie na polski rząd.Po zwycięstwie z koronawirusem UE musi być przebudowana: czas na wzmocnienie państw narodowych i odwrót od centralizacji UE” – napisał na Twitterze minister Janusz Kowalski w Solidarnej Polski.

„Gdzie jest Unia Europejska? Komisja Europejska? Rada Europejska? Wszystkie urzędy w Brukseli? Dziś cały ciężar walki z wirusem spadł na rządy poszczególnych krajów. Zostawione same sobie. A Bruksela wciąż milczy… Jakby Unii nie było…” – dodaje Grzegorz Jankowski dziennikarz prowadzący Punkt Widzenia w Polsat News.

„Nadszedł odpowiedni moment, żeby w obliczu gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa zapytać gdzie jest Unia Europejska? Gdzie jest działanie wspólnotowe? Codzienne telekonferencje? Bogu dziękować, że wciąż mamy państwa narodowe a nie biurokratyczny eurofederalizm” – pisze Marcin Palade.

„Okazało się, że Unia Europejska, która jeszcze niedawno uważała, że powinna rządzić wszystkim, decydować o wszystkim, rozstrzygać czy ludzie mają się żenić tak czy inaczej, czy śpiewać takie pieśni czy inne pieśni, czy tak interpretować prawo czy jeszcze inaczej interpretować prawo, teraz jakby zniknęła” —zauważył Antoni Macierewicz, dodając, że „Polska się w tej całej sprawie wyróżnia niesłychanie pozytywnie”„daliśmy pokaz naszej sprawności, siły, naszego zsynchronizowania i zorganizowania oraz zdolności do opanowywania paniki”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Koronawirus: jak się ochronić? [WIDEO – NAJWAŻNIEJSZE ZASADY] – Udostępnij!

Obrzydliwe – trwa walka z koronawirusem a Lis i Nitras plują jadem na Prezydenta Dudę. Brak słów!