w ,

Jaki mocno w PE: „Niemcy nie będą nas uczyć praworządności!”

„Niemcy nie będą nas uczyć praworządności! Do dziś nie zapłaciły nic za swoje poprzednie lekcje praworządności w Polsce! Mówiąc o tym, że każde państwo ma prawo decydować o sprawach zapisanych w traktatach mam oczywiście na myśli kompetencje wyłączne państwa członkowskiego. W 1 minucie nie da się szczegółowo powiedzieć wszystkiego.” – napisał europoseł Patryk Jaki na swoim profilu na Facebooku w opisie swojego najnowszego wystąpienie z Parlamentu Europejskiego.

W Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata w sprawie zapisu mówiącego o łączeniu budżetu UE z tzw. „praworządnością”.

Charakterystyczne, że najpierw niemiecki komisarz w 2018 roku forsuje rozporządzenie związane z praworządnością, a teraz niemiecka prezydenta naciska żeby to zakończyć. Główny zarzut wobec Polski? Upolityczniony wybór sędziów. Tymczasem Niemcy mają najbardziej upolityczniony sposób wyboru sędziów w całej Europie. Tam często politycy wybierają polityków na sędziów, a w Polsce dalej sędziowie mają decydujący wpływ. I wy macie czelność mówić Polakom, że łamią praworządność?

Ja wam przypomnę, że do dzisiaj nie zapłaciliście nawet jednego euro za wasze poprzednie lekcje praworządności w Polsce. Ile jeszcze przykładów waszej arogancji, która łamała europejską solidarność, jest potrzebnych żebyście zrozumieli, że każde państwo ma prawo decydować o tym co jest zapisane w traktatach? Chcecie mówić o praworządności? Proszę bardzo. Czy praworządne jest dogadywanie się z Putinem nad głowami europejczyków w sprawie gazowej? Czy to jest ta solidarność i praworządność, której Niemcy chcą uczyć całej Europy? – mówił europoseł Jaki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Jasno, jednoznacznie i w punkt” – Prezydent Andrzej Duda ocenia wypowiedź niemieckiego kardynała

To jest liderka całej anty-pisowskiej opozycji. Przedstawiamy najważniejsze cytaty z Marty Lempart