w , ,

Jakich lekarzy i inżynierów sprowadziła Merkel? Jedna piąta nie potrafi czytać, 60% korzysta z zasiłków socjalnych

17 proc. uczestników kursów języka niemieckiego nie potrafi czytać, co drugi znajduje pracę nad Renem, a ponad połowa korzysta z zasiłków – wynika z danych Federalnego Urzędu ds. Imigrantów i Uchodźców. Pamiętacie jak byliśmy zapewniania, że do Europy przyjeżdżają ludzie, którzy będą ratować europejskie gospodarki? 

według Instytutu Gospodarki Niemieckiej niski stopień zatrudnienia powoduje wzrost wydatków socjalnych. Tylko 2019 roku z zasiłków korzystało 60 proc. uchodźców To wzrost o 11 proc. w porównaniu z rokiem 2012.

Według szefa urzędu, Hansa Ekharda Sommera, integracja uchodźców z Azji i Afryki jest trudnym zadaniem. Zaproponował on tym samym rozważenie sprowadzania wykształconej siły roboczej z Europy Południowej, gdzie jest duże bezrobocie. – Ich integracja byłaby o wiele łatwiejsza – twierdzi Sommer.

Kogo zatrzymał koronawirus?

Pamiętacie zamieszki na greckiej granicy przed pandemią? Część z 4,2 mln migrantów znajdujących się na terytorium Turcji (3,7 mln z nich to Syryjczycy) zdecyduje się na przedostanie się do Europy. Według niemieckiego raportu autorstwa “Bild” przemytnicy ludzi wietrzą już złoty interes i zaczynają coraz bardziej koordynować swoje działania, z zawieraniem porozumień cenowych włącznie.

Za: polskieradio24.pl,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ozdoba: Tusk na łamach niemieckiej prasy atakuje demokratyczne decyzje Polaków! [WIDEO]

Andrzej Duda: “Kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+!” [WIDEO]