Janusz Korwin-Mikke: "Opozycja się po prostu ośmiesza! PiS chyba zyskuje na tym sporze." - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Janusz Korwin-Mikke: “Opozycja się po prostu ośmiesza! PiS chyba zyskuje na tym sporze.”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prezes Janusz Korwin-Mikke skomentował przedłużający się kryzys parlamentarny.

W sprawach porządkowych głos decydujący ma oczywiście marszałek Sejmu. Tego prawa nie można mu odebrać.  Wyjaśnił: Z całą przykrością, ale w tej kwestii rację przyznać muszę marszałkowi. Oczywiście nie w sporze z dziennikarzami,  bo tutaj marszałek moim zdaniem wygłupił się potężnie.

Prezes Wolności ocenił także działania opozycji, która nie przerywa okupowania sali plenarnej: Działania opozycji tylko ją ośmieszają. Gdyby Straż Marszałkowska liczyła trochę więcej ludzi, to marszałek mógłby kazać tych posłów powyrzucać z sali plenarnej (…).

– Twierdzenie opozycji, że w Sali Kolumnowej nie można przeprowadzić posiedzenia Sejmu, jest bez sensu. Oczywiście, że posiedzenie Sejmu można przeprowadzić w innym miejscu. Wyobraźmy sobie sytuację, że jakaś  bomba spada na Sejm, czy to oznaczałoby, że żadnej ustawy nie można by już było przegłosować? Oczywiście, że obrady można byłoby przenieść – mówił europoseł Korwin-Mikke.

Podkreślił: Opozycja się po prostu ośmiesza. Okupacja, nie wiadomo po co, pustej sali plenarnej przez 3 tygodnie, gdzie nikt nie chce niczego robić. Jeśli chcieli blokować tę salę, to mogli przyjść do niej dzisiaj o 9:00 rano. Nie wiem, po co siedzieli tam całe 3 tygodnie. Jest to po prostu śmieszne. Już pomijam sprawę z wyjazdem pana Petru (…).

Prezes Wolności podsumował: PiS chyba zyskuje na tym sporze (…). Ja na ich miejsc usunąłbym protestujących posłów z sali plenarnej. Trzeba powiedzieć jasno: PiS ma większość i w tej sytuacji stoi za nim prawo. Mamy demokrację i trudno.

         Janusz Korwin-Mikke zwrócił uwagę, że politycy powinni zająć się sprawami naprawdę istotnymi z punktu widzenia polskiego państwa i naszej gospodarki. Odniósł się do wyliczeń Forum Obywatelskiego Rozwoju, które wskazują, że polski jawny dług publiczny przekroczył w tym tygodniu 1 bilion złotych!

– Uchwala się kolejne budżety z deficytem. Przecież deficyt w budżecie przewidzianym na ten rok jest rekordowy. Któregoś dnia to wszystko się zawali, banki przestaną udzielać pożyczek, jeśli nie będą spłacane odsetki – ostrzegał prezes Korwin-Mikke. Według różnych obliczeń, każdy noworodek w Polsce, obciążony jest długiem publicznym w wysokości 30 tys. złotych.

– Chciałbym, żeby rządy nie pożyczały pieniędzy od banków, tylko spłacały swoje długi, tak aby dzieci nie rodziły się od razu z takim obciążeniem. Prezes Janusz Korwin-Mikke przypomniał swój postulat:

Byłem za wprowadzeniem w Polsce zasady, że rząd nie może uchwalać budżetu z deficytem. Wtedy mnie wyśmiewano. Kiedy takie prawo chciał wprowadzić rząd Camerona w Wielkie Brytanii, to 4 miliony osób wyszło na ulice, żeby protestować. Czyli chcieli się zadłużać, pić, palić. Ostatecznie, rząd premiera Camerona po cichu wprowadził ten zapis w zeszłym roku. Nawet socjaliści zdali sobie sprawę, do jakich poważnych skutków prowadzi zadłużenie(…).

Europoseł ostrzegał: Lekkomyślność rządzących jest nieprawdopodobna. 

Za: partiakorwin.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,852FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy