w ,

Jarosław Kaczyński: “Będą zmiany w sądownictwie. To jest sprawa wewnętrzna Polski”

Jak podaje Radio Maryja: 

Sądy to wewnętrzna sprawa Polski – powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Kaczyński. Prawo i Sprawiedliwość chce zmian w polskim sądownictwie. Prezes PiS dodał, że nie chodzi o podważanie niezależności sądownictwa.

„Chcemy tylko znieść fenomen, że w Polsce są sądy politycznie uzależnione od opozycji. A kto w to nie wierzy, niech posłucha taśm Neumanna. Tego nie nagrały służby, tylko jego koledzy. Te sądy są upolitycznione, są po tamtej stronie. Polsce będą potrzebne normalne sądy, które będą się trzymać prawa” – poinformował Jarosław Kaczyński, wicepremier RP, prezes PiS.

Wicepremier Jarosław Kaczyński stwierdził, że krytyczny stosunek społeczeństwa do sądów jest rzeczą „zupełnie oczywistą”. Sędziowie muszą uznawać polską konstytucję i równość obywateli. Dodał, że są też oczywiście sędziowie, rzetelnie wykonujący swoją pracę. Jednak i tak konieczna jest reforma sądownictwa. Jarosław Kaczyński odniósł się również do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji.

„Na tyle znam konstytucję, że wiedziałem, iż w jej ramach innego wyroku być nie może, nawet jeśli będzie społecznie nieakceptowalny. Natomiast jaki konkretnie będzie, czy będzie ze złagodzeniem – tego nie wiedziałem. Tak jak nie wiem, kiedy i jakie będzie uzasadnienie” – akcentował Jarosław Kaczyński.

Reforma sądownictwa będzie dotyczyła procedur i całego systemu. W grę wchodzi również zmiana sędziów – oznajmił Jarosław Kaczyński.”

https://www.youtube.com/watch?v=BmHEq3F1WcY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

“Der Onet powinien się dowiedzieć: tak wyglądały święta po niemiecku”

Prezydent Andrzej Duda: “nieważne, co kto sobie mówi i myśli […] Aborcja oznacza zabicie dziecka”