w

Jarosław Kaczyński: nasze rządy będą przeciwieństwem rządów PO i PSL! Będą uczciwe!

Rozpoczęto prace nad projektem nowej Konstytucji RP. To odpowiedź PiS na brak porozumienia z opozycją i jej polityczne awanturnictwo – poinformował Jarosław Kaczyński, podczas kongresu partii. Nowe prawo ma gwarantować praworządność w kraju i stanowić obronę przed atakami z zewnątrz na polską wolność.

Polityków PiS czeka ciężka praca. Jarosław Kaczyński widząc efekty utrzymywania kontaktu ze społeczeństwem zaapelował na kongresie swojej partii do wytężonej aktywności. Działacze mają w ciągu najbliższych trzech lat objechać cały kraj, spotykając się z wyborcami.

To zadanie nie tylko dla członków rządu premier Beaty Szydło, ale – jak dodał Kaczyński – jest 250 posłów i senatorów PiS, którzy mogą podjąć taką aktywność. Takie spotkania mają pomóc w przekonaniu społeczeństwa do stanowiska partii m.in. w sprawach spornych, w których opozycja zarzuca rządowi łamanie prawa czy zasad demokracji.

Kaczyński nawiązując do sporu wokół TK wprost powiedział, że PiS, by realizować swój program oraz „skończyć z niepotrzebnym sporami i politycznym awanturnictwem”, było gotowe do kompromisów, ale zostały one odrzucone. Stąd też zapadła decyzja o wyborze własnej drogi.

https://www.youtube.com/watch?v=VbiCC8MkpL8

Podjęliśmy już działania w kierunku nowej konstytucji, praca już się zaczyna. My wiemy, że w tej kadencji to się zapewne nie uda, ale mimo wszystko trzeba pokazać społeczeństwu, że jest alternatywa – podkreślił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński nie pozostawił złudzeń, że nowa konstytucja znacząco nie zmieni tego co się dzieje w kraju, ale może stanowić narzędzie do wprowadzenia potrzebnych zmian. – Oczywiście, konstytucja (…) to nie jest żaden magiczny akt, ale może te zmiany ułatwić, może zapewnić dużo więcej praworządności, realnych praw Polaków, może nam zapewnić wolność wobec tego, co dzieje się wewnątrz Polski, wobec tych różnych praktycznych ograniczeń, które są wprowadzane na różnych poziomach, samorządach, w zakładach pracy, ale także tego ataku na polską wolność z zewnątrz – powiedział prezes PiS.

Kaczyński zapewnił też, że PiS „wbrew zarzutom krytyków jest partią prounijną, ale chce Unii Europejskiej, która jest wspólnotą narodów.” Stąd odnosząc się do wyniku brytyjskiego referendum unijnego zaznaczył, że jest to wynik, który powinien nas martwić, a w obecnej sytuacji trzeba zabiegać, by najmocniejsze kraje UE nie narzuciły swojej wizji Wspólnoty. – To byłby wielki błąd pod każdym względem, ale szczególnie dlatego, że pierwsze propozycje tych najmocniejszych (krajów) w Unii są propozycjami dalszej dezintegracji Unii – dodał.

Zdaniem Kaczyńskiego, Polska musi „proponować reintegrację”. Taka szansa istnieje, ale tylko wtedy, jeżeli Unia się zmieni.

Prezes PiS nie krył też, że jego partia myśli już o kolejnych wyborach i zwycięstwie. – PiS ma pełne szanse na kolejne zwycięskie wybory, ale pod dwoma warunkami: pierwszy z nich to dotrzymanie zobowiązań, a drugi, że nasze rządy będą przeciwieństwem rządów PO i PSL – powiedział.

Jak dodał, jego ugrupowanie chce „uczynić życie Polaków lepszym, chce, by wracali emigranci, by zakładali rodziny, by rodziły się dzieci”. Zdaniem Kaczyńskiego, jest to możliwe, ale „to wymaga lat, to wymaga kolejnych zwycięskich wyborów”

Podczas konwentu Jarosław Kaczyński ponownie został wybrany na prezesa PiS. Będzie sprawował tę funkcję przez kolejne trzy lata. W głosowaniu udział wzięło 1008 delegatów. Tylko 7 osób było przeciw.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

SKANDAL! Władze Poznania porównały komunistyczne wojsko do dzisiejszych Sił Zbrojnych RP!

„EU Slowdown”, czyli jak Unia chce cenzurować internet poprzez ograniczanie szybkości transferu danych!