Jednym z największych pracodawców w Polsce jest... ZUS! Zatrudnia 46,5 tys. urzędników. Ich pensje pochłaniają rocznie 2 mld 563 mln zł! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 4 lipca, 2020

Jednym z największych pracodawców w Polsce jest… ZUS! Zatrudnia 46,5 tys. urzędników. Ich pensje pochłaniają rocznie 2 mld 563 mln zł!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Roczne koszty utrzymania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekraczają 4 mld 211 mln zł – wynika z opublikowanego na stronach tego państwowego ubezpieczyciela “Sprawozdania z działalności za 2014 rok”. Aż 64 proc. tej kwoty stanowią koszty przeznaczane na wynagrodzenia, ubezpieczenia i inne świadczenia dla pracowników (2 mld 563 mln zł). Wcale nie powinno nas to jednak dziwić. ZUS to jeden z największych pracodawców w Polsce. Zatrudnia łącznie 46,5 tys. urzędników.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w corocznym “Sprawozdaniu z działalności ZUS” – na koniec 2014 roku nasz państwowy ubezpieczyciel posiadał centralę składającą się z 31 komórek organizacyjnych. Ponadto funkcjonowało 325 jednostek ZUS o charakterze terenowym (43 oddziały, 70 biur oraz 212 inspektoratów). We wspomnianych jednostkach organizacyjnych pracowało łącznie 46.491 osób. To powoduje, że ZUS jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Całkowita kwota składek i podatków jaka jest przeznaczana na wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne oraz inne świadczenia na rzecz pracowników w 2014 roku przekroczyła 2 mld 563 mln zł. Jeśli by wyliczyć średnią per capita, to wyjdzie nam, że roczny koszt utrzymania jednego, statystycznego urzędnika ZUS wynosi 55,1 tys. zł. W skali miesiąca to blisko 4,6 tys. zł.

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że w latach 2007 – 2014 na nagrody dla urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydaliśmy łącznie astronomiczną kwotę 1 mld 638 mln zł! Przeciętny pracownik etatowy ZUS-u mógł w tym czasie otrzymać nawet 34 tys. zł ponad to, co dostawał co miesiąc jako wynagrodzenie zasadnicze. – “W ZUS wykonuje się wiele niepotrzebnych rzeczy i do ich wykonywania zatrudnia się niestety całą armię urzędników. I później niepotrzebnie daje się im nagrody. Niestety, winny jest temu system emerytalny w Polsce” – ocenił swego czasu fakt przyznawania urzędnikom ZUS astronomicznych nagród Robert Gwiazdowski (Centrum im. Adama Smitha).

Niestety, widząc powyższe kwoty oraz ogólną liczbę zatrudnionych urzędników, trudno się z tą opinią nie zgodzić…

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,836FaniLubię
18,047ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy