Joanna Scheuring-Wielgus przeciwko ustawie upamiętniającej Polaków ratujących Żydów - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Joanna Scheuring-Wielgus przeciwko ustawie upamiętniającej Polaków ratujących Żydów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prezydencki projekt ustawy upamiętniającej Polaków ratujących Żydów to będzie dolewanie oliwy do ognia – oceniła posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie mają rozpatrzyć sprawozdanie komisji sejmowej o przedstawionym przez prezydenta projekcie ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

Posłanka Scheuring–Wielgus oceniła w niedzielę w Polsat News, że będzie to kolejna ustawa dolewająca oliwy do ognia. – Będzie to kolejne podgrzewanie atmosfery. Ona (ustawa – PAP) musi zostać wycofana z Sejmu. Dopóki premier Mateusz Morawiecki nie naprawi relacji polsko–izraelskich, nie powinniśmy dolewać oliwy do ognia kolejnymi ustawami – zaznaczyła.

„Indywidualne akty bohaterstwa”

Do wypowiedzi posłanki Nowoczesnej odniósł się wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. Powiedział, że nie rozumie stanowiska Scheuring–Wielgus. – Musimy wskazywać, że poza zinstytucjonalizowaną działalnością Rady Pomocy Żydom »Żegota«, czy Ireny Sendlerowej jest wiele indywidualnych aktów bohaterstwa – podkreślił.

Dodał, że założenia ustawy przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Izraela. – Musimy procedować to, co pan prezydent zgłosił, bo m.in. takie jest oczekiwanie strony żydowskiej – żeby honorować tych, którzy są sprawiedliwi – wskazał.

Za: TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,236FaniLubię
17,861ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy