Jugendamt znów chciał zabrać Polakom dziecko. Ratunkiem ucieczka do Ojczyzny! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Jugendamt znów chciał zabrać Polakom dziecko. Ratunkiem ucieczka do Ojczyzny!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Piotr i Delfina, młode polskie małżeństwo żyjące do niedawna za naszą zachodnią granicą, zostali niezwykle skrzywdzeni przez niemiecką instytucję państwową. Mogłoby być jeszcze gorzej, gdyby mecenas Stefan Hambura nie pomógł rodzinie obronić się przed Jugendamtem. Sprawę na łamach „Gazety Polskiej” opisuje Dorota Kania.

Dziecko młodego małżeństwa ugodziło się w miejscu zamieszkania rodziny – w Niemczech. Było wcześniakiem i trafiło z tego powodu na stosowny oddział. Dziewczynka nie musiała być jednak w inkubatorze. Tata i mama troskliwie opiekowali się pociechą, jednak pani Delfina z czasem zaczęła mieć problemy ze snem i jedzeniem. Koniecznym było podjęcie jej leczenia przez lekarzy psychiatrów. Mąż – pan Piotr – zaczął kursować między szpitalami. W jednym przebywała córka, w drugim żona.

Pan Piotr uważał, że to sytuacja przejściowa. Innego zdania byli wszechwładni niemieccy urzędnicy z owianego złą sławą Jugendamtu, instytucji służącej państwu już w czasach hitlerowskiego totalitaryzmu.

ZOBACZ: Platformiany Rzecznik Praw Dziecka chce wymuszać donosy na sąsiadów. Pod groźbą więzienia!

Pracownice Jugendamtu, wbrew wcześniejszej opinii lekarza, stwierdziły, że matka pozostanie w szpitalu 10 tygodni. Lekarz mówił o 2-3 tygodniach, jednak podczas wizyty w szpitalu przedstawicieli instytucji nie miał odwagi zabrać głosu. Ponadto ktoś powiadomił niemiecki sąd o sprawie i ten wydał orzeczenie o przymusowym leczeniu pani Delfiny. Pozytywna opinia lekarza o matce dziewczynki nie została zauważona. Jugendamt jednoznacznie dążył do odebrania dziecka. Informował nawet ojca o fakcie, że będzie musiał finansować przebywanie córeczki u obcych ludzi.

Jak czytamy w „Gazecie Polskiej”, Pan Piotr wraz z innymi członkami rodziny skontaktował się z polskim adwokatem znanym ze sporów z Jugendamtem, panem mecenasem Stefanem Hamburą. Ten odpowiednio pokierował sprawą. Dziecko uzyskało polski paszport i ojciec wywiózł je do Polski tuż przed wizytą wszechwładnych urzędników. Nad Wisłą dziecko jest bezpieczne i nie grozi mu porwanie w majestacie niemieckiego prawa.

Obecnie cała rodzina przebywa w Polsce i nie planuje przez wiele najbliższych lat wyjeżdżać do Niemiec, które wniosły do ich życia wiele bólu, na zawsze niszcząc piękny moment, jakim jest przyjście na świat wyczekiwanego dziecka. Jugendamt swoim zachowaniem przyczynił się również do pogorszenia staniu zdrowia pani Delfiny.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,178FaniLubię
17,889ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy