Już nie napiszesz, że nie chcesz islamistów! Cenzura Internetu poszła o krok dalej!

7
7883

Niestety jesteśmy świadkami bardzo niebezpiecznego kroku największych firm takich jak Facebook, Google i Twitter, które podpisały porozumienie zobowiązujące do usuwania w Niemczech “mowy nienawiści” w ciągu 24 godzin. Jeśli coś takiego mogło mieć miejsce w Niemczech to nic nie stoi na przeszkodzie aby to porozumienie rozciągnąć na kolejne państwa!

We wrześniu 2015 roku Mark Zuckerberg, założyciel i szef Facebooka, obiecał kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że jego serwis pracuje nad usuwaniem “hejterskich” i “ksenofobicznych” postów dotyczących imigrantów. Czym są “hejterskie wpisy”? Jest to np. wypowiedź o tym, że nie życzysz sobie budowy meczetów w Twoim mieście. Dzisiaj doszło do porozumienia, jest ono efektem presji wywieranej od wielu miesięcy przez Berlin. Bezmyślne przyjmowanie dziesiątek tysięcy imigrantów i cenzura w oficjalnych mediach spowodowały, że wielu Niemców protestowało przeciwko uchodźcom w mediach społecznościowych i internecie. Wkrótce ma się to skończyć.

We wspólnym oświadczeniu niemiecki resort sprawiedliwości i trzy amerykańskie koncerny poinformowały, że teraz będzie łatwiej walczyć z “mową nienawiści”. Zawartość wpisów ma być analizowana przez “specjalistów” (czytaj: lewackich ekspertów od politycznej poprawności) i usuwana – w razie wątpliwości – w ciągu 24 godzin. To de facto cenzura internetu, nieróżniąca się niczym od tej w Chinach czy Iranie.

Podpisane porozumienie świadczy o tym, że to Niemcy, a nie Polska, mają problem z wolnością słowa i demokracją. Teraz zastanówmy się jak bardzo przeciętny internauta jest uzależniony od tych trzech serwisów… mając praktycznie cały rynek mogą cenzurować niewygodne materiały. Kto z nas korzysta z wyszukiwarek innych niż google? Znikomy odsetek ludzi…

Czy takie filmy niedługo będą usuwane?

 

Komentarze:

komentarzy

7 KOMENTARZE

  1. Podwójny język ukryte znaczenia itp. Polacy wiedzą jak sobie radzić z cenzurą, historia nas nauczyła szyfrowania i deszyfracji danych i informacji ;)

    Ale czy Niemcy to potrafią ?

  2. Jako Polacy wiemy jak obejść cenzurę.
    Może zamiast „nie dla meczetu” zaczniemy chcieć więcej Centrów Kultury Europejskiej, rekraacyjnych, naukowych, więcej placów
    zabaw, parków, więcej domów dla matki i dzieci..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here