Kaleta: “TSUE nie ma kompetencji do oceny, ani tym bardziej zawieszania konstytucyjnych organów państw członkowskich”

0
3687

“TSUE nie ma kompetencji do oceny, ani tym bardziej zawieszania konstytucyjnych organów państw członkowskich. Dzisiejsze orzeczenie jest uzurpacyjnym aktem naruszającym suwerenność Polski. Zachęcam do obejrzenia i udostępnienia mojego komentarza.” – pisze na Facebooku Sebastian Kalera, wiceminister sprawiedliwości. To komentarz do działań Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zdecydował dzisiaj o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Komentarz do orzeczenie TSUE – 8 kwietnia 2020

🔥 TSUE nie ma kompetencji do oceny, ani tym bardziej zawieszania konstytucyjnych organów państw członkowskich. Dzisiejsze orzeczenie jest uzurpacyjnym aktem naruszającym suwerenność Polski 🇵🇱Zachęcam do obejrzenia i udostępnienia mojego komentarza.

Opublikowany przez Sebastian Kaleta Środa, 8 kwietnia 2020

Sprawę skomentował również premier Mateusz Morawiecki: “Reforma wymiaru sprawiedliwości należy do wyłącznej kompetencji państw członkowskich. My z całą pewnością skierujemy do Trybunału Konstytucyjnego, który jest najwyższą instancją odwoławczą, zapytanie w tej sprawie, do jakiego stopnia instytucja taka jak TSUE może wydawać wyroki zabezpieczające tego typu. Oczywiście podejmiemy odpowiednie analizy i przekażemy odpowiedź w stosownym czasie zgodnie z procedurami”. 

 

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here