w ,

„Koalicja PO-PSL swoimi decyzjami doprowadziłaby do takich zdarzeń jak w Paryżu”

– Opozycja, która wcześniej rządziła, czyli koalicja PO-PSL swoimi decyzjami w konsekwencji, gdyby rządziła dalej, doprowadziłaby do takich właśnie zdarzeń (jak w Paryżu w czasie sylwestra – przyp. red.), bo to oni zgodzili się na to, żeby Polska przyjmowała uchodźców, czytaj: muzułmańskich imigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu – stwierdził w programie „Minęła 8” TVP info minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak przypomniał zdarzenie z sylwestrowej nocy w Paryżu, kiedy rozwścieczony tłum imigrantów w brutalny sposób zaatakował policjantkę. Stwierdził również, że przybysze napływający z krajów Afryki Północnej i Bliskiego wschodu „nie integrują się z Europejczykami”. Dodał też, że dzięki decyzji Polaków, którzy w 2015 roku opowiedzieli się za rządem PiS „takich scen w Polsce nie ma”.

https://www.youtube.com/watch?v=uDPh-cRf84g

Premier na Węgrzech

Oficjalna wizyta w Budapeszcie premiera Morawieckiego była kolejnym tematem rozmowy z ministrem Błaszczakiem.

– Rzeczywiście, jeżeli chodzi o relację z Węgrami, to one są bardzo dobre – ocenił Błaszczak w środę na antenie TVP Info. Pytany o to, czego spodziewa się po spotkaniu premierów Polski i Węgier, powiedział, że „potwierdzenia świetnej współpracy”. Przypomniał, że obaj politycy będę ze sobą rozmawiać nie pierwszy raz, ale – jak zauważył – Morawiecki pierwszy raz wystąpi w roli premiera.

– Te relacje są dobre, te relacje pokazują, że można zbudować silną pozycję państw w Unii Europejskiej, które wcześniej były skazywane na to, żeby być gdzieś na peryferiach. Tak stało się w przypadku Węgier, tak dzieje się na naszych oczach już od dwóch lat w przypadku Polski – podkreślił szef MSWiA.

Za; TVP.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polka to czy Niemka? Europoseł PO w propagandowym filmie niemieckiej telewizji!

Orban walczy z sektą scjentologów! Ich siedziba Budapeszcie została zajęta przez urząd podatkowy