Brawo! Patryk Jaki przekazuje całą nagrodę na cele charytatywne i apeluje do PO aby przekazali miliony, które oddali mafii reprywatyzacyjnej!
w ,

Kolejna decyzja Gronkiewicz-Waltz uchylona! Skaryszewska 11 dla zmarłych spadkobierców. Jeden miał 117 LAT ‼️

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną dotyczącą kamienicy przy Skaryszewskiej 11 na warszawskim Kamionku. Nieruchomość nie wróci do zasobów miasta, a lokatorzy będą musieli ją opuścić, ale beneficjent decyzji ma zwrócić miastu blisko dwa miliony złotych.

– Beneficjent tej decyzji musi zwrócić miastu prawie dwa miliony złotych i te dwa miliony złotych będą mogły być przeznaczone na mieszkańców, którzy byli nękani m.in. w tej kamienicy. To właśnie te skutki społeczne, również tutaj były drastyczne i przez wiele lat Urząd Miasta Stołecznego Warszawy nic nie robił. Nie robił tak długo, aż to doprowadziło do nieodwracalnych skutków prawnych, czyli kolejnej transakcji – tłumaczył przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Brawo! Patryk Jaki przekazuje całą nagrodę na cele charytatywne i apeluje do PO aby przekazali miliony, które oddali mafii reprywatyzacyjnej!

Podkreślił, że decyzja reprywatyzacyjna radykalnie pogorszyła sytuację lokatorów. Ci jednak, ze względu na nieodwracalne skutki prawne, będą musieli opuścić kamienicę przy Skaryszewskiej 11. Komisja natomiast skorzystała z przysługującego jej prawa, czyli nałożyła obowiązek zwrotu nienależnego świadczenia na osobę, na którą wydano decyzję reprywatyzacyjną.

https://www.youtube.com/watch?v=zFt6hQpkKxc

Decyzję reprywatyzacyjną, którą uznano za wydaną z naruszeniem prawa, wydał prezydent m.st. Warszawy w grudniu 2015 r. Nowy właściciel, Tomasz Szulc, po odzyskaniu nieruchomości sprzedał ją prywatnej firmie.

Za: PAP, IAR, TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

To on rozkazał zabić całą rodzinę Ulmów za to, że pomagali Żydom. Po wojnie zrobił karierę w policji RFN

W obronie Polski w 1939 r. nie uczestniczył ani jeden francuski żołnierz. W obronie Francji w 1940 r. brało udział 50 tys. polskich żołnierzy