w ,

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję władz Warszawy ws. Poznańskiej 14! Ciężkie dni dla HGW!

– Komisja orzekła w punkcie pierwszym o uchyleniu w całości decyzji prezydenta m.st. Warszawy z dnia 27 czerwca 2013 r. i odmowie ustanowienia prawa użytkowania wieczystego. Dwa – o nadaniu wyżej wymienionej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Trzy – o uchyleniu w całości decyzji prezydenta m.st. Warszawy z dnia 11 października 2013 r. i umorzeniu postępowania administracyjnego – ogłosił przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Decyzja reprywatyzacyjna ws. Poznańskiej 14 została wydana z rażącym naruszeniem prawa m.in. ze względu na brak należytej staranności prezydent stolicy przy ustaleniu stanu faktycznego sprawy – poinformował przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Komisja uchyliła decyzję władz Warszawy z 2013 r. dotyczącą tej nieruchomości.

– Prezydent Warszawy nie podjęła żadnych starań w celu zbadania ewentualnego dziedziczenia spadku po przedwojennych właścicielach nieruchomości przy Poznańskiej 14 przez Skarb Państwa. Prezydent Warszawy nie dokonał tego ani w okresie do 2010 r. (…), ani w okresie od 2010 do 2013 r. (…), ani od 2013 do 2017 r.” – mówił Jaki.

Komisja nie tylko uchyliła w całości decyzję prezydent Warszawy.

– Komisja orzekła (…) o nadaniu wyżej wymienionej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Trzy – o uchyleniu w całości decyzji prezydent m.st. Warszawy z dnia 11 października 2013 r. i umorzeniu postępowania administracyjnego – ogłosił przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Za: TVP.info

Tak PiS niszczy gospodarkę: Od początku roku w całej UE przybyło 354 tys. miejsc pracy w przemyśle. Z tego 223 tys. w Polsce!!!

Zawiadomienie do prokuratury ws. willi Jaruzelskiego. Komunistyczny zbrodniarz ukradł kamienicę? [WIDEO]