Koronawirus zabił Michaela Yuna, radnego Jersey City, który bronił Pomnika Katyńskiego - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Koronawirus zabił Michaela Yuna, radnego Jersey City, który bronił Pomnika Katyńskiego

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zmarł Michael Yun, radny miasta Jersey City w USA, który jako pierwszy wystąpił przeciwko usunięciu Pomnika Katyńskiego. Był wielkim przyjacielem Polonii oraz niestrudzonym obrońcą pomnika Katyń 1940. Zmarł w wyniku komplikacji zdrowotnych spowodowanych przez koronawirusa.

„Z bólem serca dzielimy się wiadomością o śmierci radnego Yuna. Był bardzo dobrym współpracownikiem i rzecznikiem mieszkańców Jersey City. Ponadto był świetnym ojcem, mężem i dziadkiem. W imieniu całej społeczności Jersey City mogę powiedzieć, że jesteśmy zdruzgotani” – napisał na Twitterze burmistrz Jersey City.

Był jednym z trzech radnych, którzy byli przeciwni jakiemukolwiek przesuwaniu monumentu autorstwa Andrzeja Pityńskiego i opowiadali się za pozostawieniem go na dotychczasowym miejscu.

“Społeczność polsko-amerykańska New Jersey, Filadelfii, Connecticut, Pensylwanii, a zwłaszcza Nowego Jorku i innych miejsc, a także jej przywódcy, walczyli w radzie miejskiej o utrzymanie pomnika przy Exchange Place. Ich postawa wywarła duże wrażenie na radnych i na Jersey City. Dzięki Bogu, że naprawili oni swój błąd i (pomnik) pozostanie przy Exchange Place” – powiedział w grudniu 2018 roku Michael Yun.

“Wiadomość o śmierci mojego przyjaciela, radnego Michaela Yuna, to dla mnie ogromny cios. Walczyliśmy razem, byliśmy na dobre i na złe. Jednak koronawirus pokonał naszego przyjaciela – przyjaciela Polonii i Polski” – powiedział inicjator zbiorowego i skutecznego sprzeciwu społeczności polsko-amerykańskiej wobec planów przesunięcia pomnika nowojorski prawnik Sławomir Platta.

To dzięki niemu mogłem przeprowadzić karkołomne inicjatywy polityczne, które przyczyniły się do zwycięstwa i pozostawienia Pomnika Katyńskiego w jego dotychczasowym miejscu. Dzięki niemu, dzięki jego pomysłom i politycznej inicjatywie, mogliśmy zbudować wspólny front w tej jakże nierównej politycznej walce przeciwko burmistrzowi Stevenowi Fulopowi – dodał Platta.

U Yuna w Jersey City Medical Center zdiagnozowano koronawirusa. Przebywał tam na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Za: dziennik.pl, naszdziennik.pl

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,135FaniLubię
17,902ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Mazurek do Tuska: “Faryzeuszu, lepiej abyś dzisiaj milczał!”

0
„Dziesięć lat smoleńskiej wojny domowej wystarczy. Wyrzec się złych emocji i zacząć na nowo budować wspólnotę – to byłby najlepszy hołd złożony wszystkim ofiarom...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy