Ks. prof. Cisło: biznes migracyjny to horror kobiet. Pomagajmy mądrze, czyli na miejscu - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Ks. prof. Cisło: biznes migracyjny to horror kobiet. Pomagajmy mądrze, czyli na miejscu

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Ksiądz profesor Waldemar Cisło kolejny raz apelował o pomaganie ofiarom konfliktów na Bliskim Wschodzie w miejscu zamieszkania, jako najbardziej sensownej formie wsparcia.

Dyrektor polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. prof. Waldemar Cisło stwierdził, że zbyt dużo rozmawia się o skutkach kryzysu migracyjnego bez wspominania o jego przyczynie, którą jest wojna. Zwrócił również uwagę na horror, który przeżywają osoby biorące udział w „biznesie migracyjnym”. – 80 proc. kobiet docierających przez Libię jest gwałconych; mamy handel organami, handel niewolnikami, mamy biznes – przepłynięcie pontonem kosztuje 10 tys. dolarów – wyliczał ks. prof. Waldemar Cisło.

Ksiądz profesor stwierdził również, że zachowanie zachodnich polityków i mediów, które Polsce robią rachunek sumienia z pomocy okazywanej imigrantom nie jest uczciwe. – Zróbcie najpierw porządek u siebie, a później róbcie różne cyrki. To jest nieuczciwe. To granie na ludzkim nieszczęściu. Co zrobiła Francja z Libią? Mamy teraz lepszą sytuację w Libii? – pytał retorycznie.

Szef PKWP tłumaczył również, że każdy człowiek ma prawo do zmiany miejsca zamieszkania, jednak temat migracji służy obecnie politykom, którzy w ten sposób chcą realizować jedynie swoje ambicje i plany. – Nie wykorzystujmy tych biednych ludzi do pałowania politycznego, tak jak robi to wielu naszych polityków. Siądźmy i porozmawiajmy, jak im rozsądnie pomóc – apelował kapłan. Stwierdził również, że Europa nie jest w stanie zasymilować 1,5 mld ludzi, a właśnie tylu chce niej przybyć.

Za najskuteczniejszą formę pomocy ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie dyrektor polskiego oddziału Pomocy Kościołowi w Potrzebie uważa pomoc na miejscu. – Szpitali nie trzeba budować, bo one są. Byłem w marcu w Aleppo – tam są cztery wspaniałe szpitale, Dolny Śląsk pokazał jak to zrobić. Brakuje jedynie pieniędzy. Nie trzeba budować, trzeba doposażyć ­– radził ks. prof. Waldemar Cisło.

Za: pch24.pl, źródło: radiomaryja.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy