w ,

Ksiądz o opłatkach z nazistowskim piorunem: “Profanowanie tego, co dla nas święte.”

Uczestnicy Strajku Kobiet przerywali już Msze Święte, niszczyli pomniki Jana Pawła II, niszczyli pomniki na cmentarzach i zostawiali na murach kościołów wulgarne hasła. Tym razem poinformowali, że przygotowali wigilijne opłatki z symbolem czerwonej błyskawicy, symbolem ruchów domagających się uśmiercania polskich dzieci. Chcą je sprzedawać, a uzyskany w ten sposób dochód przeznaczać na organizację Marty Lempart.

Są komentarze polskich duchownych, którzy nie chowają głowy w piasek, tylko twardo to oceniają:

Ks. Janusz Chyła: “Myślę o trzech rzeczach. Zawsze punktem wyjścia jest modlitwa, także za te osoby, które dopuszczają się takich czynów. Druga rzecz to troska o to, byśmy my dawali dobre świadectwo. Oczywiście różnie nam to wychodzi, ale trzeba się starać, by kształtować swoje życie w świetle Jezusowej Ewangelii. Ostatni element to powiedzenie, że my się na to nie zgadzamy, jest to nie w porządku. W mediach oraz rozmowach prywatnych należy postawić temu tamę.

Na ulicach widzieliśmy ostatnio dziesiątki takich zachowań. Protesty mocno osłabły, ale wciąż próbuje się atakować to, co jest dla nas katolików wyjątkowe i święte. Opłatek nie tylko symbolizuje chleb, który spożywamy codziennie, bo podczas Wigilii w takiej wyjątkowej postaci ma również odniesienie do eucharystii, chociaż oczywiście nią nie jest.

Też oceniam to jako profanowanie tego, co dla nas święte. Nie jest to profanacja w czystej postaci, ale na pewno napełnia serca wielu osób smutkiem

“Ani bym nie poświęcił, ani bym się takim opłatkiem z nikim nie podzielił. Ta symbolika jest przewrotna i niegodziwa. To tak jakby Bóg postanowił, aby pasterze w Betlejem dowiedzieli się o narodzinach Jezusa nie od Aniołów Bożych, ale od aniołów upadłych. Byłby to nonsens” – dodaje ks. Daniel Wachowiak. “Nie wiem, co myślą inni Księża z Twittera, ale ja bym opłatka z czerwoną błyskawicą nie poświęcił, nigdy” – mówi ks. Mateusz Markiewicz. //za TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Najnowsze nagranie; Lempart obraża człowieka, który zadał jej niewygodne pytanie (WIDEO)

Czy Wyszkoni w tym roku zaśpiewa “Bóg się RODZI”? Co wrzuciła na Instagram?