w ,

Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce

Polska – dwa narody czy dwie kultury?

„Dwie wizje cywilizacyjne: chrześcijańska i liberalno-lewicowa, oraz spór, jaki się między nimi rozgrywa, doprowadziły do głębokiego podziału społecznego. W ramach tego podziału istnieją dwa rodzaje przywództwa duchowego oraz dwa rodzaje wspólnot z różnymi systemami wartości i odniesień, z różnym stosunkiem do państwa, narodu, rodziny, patriotyzmu.” – Barbara Stanisławczyk, autorka książki „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”.

► Dlaczego Polacy są tak bardzo podzieleni?
► Dlaczego unieważnia się tradycję, patriotyzm i rozbija naród?
► Dlaczego atakuje się Kościół i wiarę?
► Dlaczego ośmiesza się osoby wierzące?
► Dlaczego niszczy się rodzinę i promuje dewiacje seksualne?
► Dlaczego postkomunistyczna elita działa przeciwko własnemu narodowi?
► Jak możemy powstrzymać falę islamizacji Europy?
Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w opisywanej tutaj książce! Zachęcam do zakupu!

Książkę rekomendują: prof. Andrzej Nowak, prof. Andrzej Zybertowicz, prof. Ryszard Legutko, prof. Jadwiga Staniszkis oraz prof. Zdzisław Krasnodębski.

„Otchłań cywilizacyjnego pęknięcia, który odsłania ta książka, nie może pozostawić jej czytelnika obojętnym. Autorka precyzyjnie pokazuje, jak to pękniecie jest od lat poszerzane żyletką rajfurów pokomunistycznej władzy, ale też jak wpisane jest głęboko w projekt liberalnej nowoczesności, jak dewastuje pojęcia rodziny, patriotyzmu, tradycji. Pisana na chłodno, ta książka brzmi jak „ostatni krzyk”: krzyk przestrogi przed przepaścią, której żaden most już nie połączy.”
prof. Andrzej Nowak

„Dlaczego my, Polacy, tak bardzo jesteśmy podzielni? Dlaczego w Polsce toczy się tak zacięty spór? Autorka pokazuje, że nie jest to spór doraźny, partyjny, czy tylko medialny. Dzisiejsze podziały i kontrowersje mają korzenie historyczne. Chodzi w nich o sprawy zasadnicze, o wartości fundamentalne. Jest to książka o polskiej tożsamości i jej ścisłym związku z religią, z katolicyzmem, a także książka o współczesnej kulturze i współczesnym barbarzyństwie, ukazująca uniwersalny charakter polskiego sporu. To lektura, którą gorąco zalecam tym wszystkim, którzy chcą być świadomymi obywatelami i Polakami.”
prof. Zdzisław Krasnodębski


ksiazka-kto-sie-boi-prawdy-walka-z-cywilizacja-chrzescijanska-w-polsce

„Ta książka to brawurowa analiza przemian i prób destrukcji polskiego patriotyzmu. Wojna kulturowa w Polsce odbija w pastiszowym krzywym zwierciadle spory światopoglądowe w świecie zachodnim, zastępując dawne spory ideologiczne. Zmiany wnoszone przez globalizację najbardziej dramatycznie dekonstruują sferę kultury. Powodują korozję tożsamości – zbiorowej i indywidualnej. Destrukcja metafizyki ułatwia przekształcanie ludzi w nastawione tylko na konsumowanie tryby globalnej maszynerii.”
Prof. Jadwiga Staniszkis

„Książka Barbary Stanisławczyk jest przejmująco opowiedzianą historią polskiego doświadczenia narodowego od demokracji szlacheckiej do dzisiejszego społeczeństwa masowego – z jego wulgarnością, rozpadem więzi między ludźmi i pogardą dla wysokich ideałów. Opowiedziana historia jest gorzka, lecz pod nią tkwi mocne pozytywne przesłanie, mówiące o potrzebie nieustannej troski obywatelskiej o wspólnotę narodową, o suwerenność państwową oraz o wartości duchowe, bez których nie przetrwalibyśmy jako wspólnota i których dzisiaj znowu wypada nam bronić.”
prof. Ryszard Legutko

Cytat o Patriotyzmie

„Poszukujecie namysłu, który podtrzymuje wartości? Namysłu, który tu-i-teraz każdego z nas osadza w wielkiej tradycji Cywilizacji Zachodu, który polskość chroni i zarazem szlifuje ją do konfrontacji z wyzwaniami współczesności, to… nie wypuśćcie niniejszej książki ze swoich rąk, zanim jej nie przeczytacie.”
prof. Andrzej Zybertowicz

Zapraszam do zakupu książki:


Polska – dwa narody czy dwie kultury? – wideoprezentacja książki wraz z wypowiedzią autorki

 


Kiedy kupuję książkę lubię przejrzeć spis treści, kupując ją online nie ma takiej możliwości, zatem aby Was zachęcić, wrzucam:
s1

s2

s4

s3

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sejm Walny w Niepołomicach 3-4 październik 2015 – dzień 1-szy – 3.10.2015

„Kat Trójmiasta” kolejną plamą w haniebnej historii III RP