Legenda Solidarności Walczącej: Mazowiecki, Geremek, Michnik, Kuroń chcieli reformy systemu komunistycznego, im to wystarczało - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Legenda Solidarności Walczącej: Mazowiecki, Geremek, Michnik, Kuroń chcieli reformy systemu komunistycznego, im to wystarczało

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Ludzie przyjmowali Mazowieckiego, Geremka, Michnika, Kuronia jako tych, którzy reprezentują ich nadzieje i prowadzą ich do niepodległości Polski, a to była nieprawda – stwierdził w audycji “W samo południe” Andrzej Kołodziej legendarny przywódca strajków w stoczni w Gdyni, jeden z liderów Solidarności Walczącej.

Andrzej Kołodziej wspominał w radiowej Jedynce swoją działalność w Solidarności Walczącej, stan wojenny i transformację ustrojową. Przypomniał, że w roku 1986 napisał tekst w biuletynie “Solidarności Walczącej” zatytułowany “Pułapka”, w którym krytykował środowisko warszawskie lewicowej opozycji pisząc, że “siedzi na wycieraczce u gen. Kiszczaka i licytuje się na propozycje, które mu chce przedkładać”.

– Naszym nieszczęściem było to, że ten główny warszawski trzon opozycji, to była opozycja marksistowska, to byli marksiści wywodzący się z byłego PZPR, którzy nie chcieli niepodległości Polski. Ludzie przyjmowali Mazowieckiego, Geremka, Michnika, Kuronia jako tych, którzy reprezentują ich nadzieje i prowadzą ich do niepodległości Polski, a to była nieprawda, ci ludzie chcieli reformy systemu komunistycznego, im to wystarczało – powiedział Kołodziej.

Audycja do wysłuchania: tutaj

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,474FaniLubię
18,032ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy