w ,

Magdalena A. Europosłanka PO oskarżona o fałszowanie zeznań podatkowych!

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kilku osobom, w tym europosłance PO – Magdalenie A. Oskarżonej zarzuca się składanie fałszywych zeznań podatkowych.

Według informacji PAP Magdalena A., wdowa po prezydencie Gdańska zataiła ponad 400 tysięcy złotych dochodu. Ponadto, prokuratura oskarża Magdalenę A. o nierozliczanie dochodów z tytułu wynajmu mieszkań. Tutaj zeznanie podatkowe zostało uszczuplone o około 120 tysięcy złotych.

W świetle polskiego prawa, karą za tego typu czyny może być grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Innym wątkiem prowadzonego śledztwa, jest sprawa dwóch biznesmenów, zaangażowanych w działania korupcyjne. Mieli oni dążyć do pewnych zmian gospodarki przestrzennej w Gdańsku. Wynikało to z niekorzystnych dla obydwu inwestorów rozwiązań.

Według śledczych, sprawa ta ma związek z niejasnymi zakupami mieszkań, dokonywanymi przez ówczesnego prezydenta miasta Gdańska.

W stosunku do prezydenta Gdańska i członków jego rodziny inwestor zastosował znacznie niższe ceny przy nabyciu mieszkań w porównaniu do innych klientów nabywających lokale w ramach inwestycji w Gdańsku- Jelitkowie z czego wynikała korzyść majątkowa w kwocie prawie 350 tys. zł

Śledczy wskazują, że ceny mieszkań zakupionych przez rodzinę prezydenta gdańska, znacząco różnią się od cen mieszkań zakupionych przez innych ludzi. Ponadto, założenia cennikowe poszczególnych mieszkań były zupełnie inne, ze względu na bardzo duże zainteresowanie tymi nieruchomościami.

Według informacji podawanych przez prokuraturę, władze Gdańska nie podjęły jakichkolwiek działań związanych z odzyskaniem pieniędzy. Chodzi tu o kary umowne w wysokości ponad 11 milionów złotych.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, został zaatakowany przez nożownika w styczniu 2019 roku. W wyniku ataku zmarł. Był oskarżony o fałszowanie zeznań podatkowych, jednak w wyniku śmierci, sprawa została umożona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Lewactwo przechodzi samo siebie. Totalne zezwierzęcenie. [WIDEO]

Rada Języka Polskiego: Słowo murzyn jest obraźliwe.