w

Mariusz Kałużny: Ziobro ostrzegał, że KE będzie używać środków z KPO do szantażu Polski [WIDEO]

Fot. YouTube

Mariusz Kałużny podczas przemowy w Sejmie wypowiedział się w temacie szantażu niemieckiego dotyczącego środków z KPO. Polityk przypomniał, że Zbigniew Ziobro już dawno przestrzegał, iż nasi zachodni sąsiedzi będą próbowali budować swoją politykę kosztem Polski grając kartą Krajowego Planu Odbudowy. Poseł Solidarnej Polski zakończył swoje wystąpienie pokazując zdjęcie, na którym widnieje Tusk całujący rękę Angeli Merkel. Ten obrazek określił jako przyczynę, dla której do kraju nad Wisłą nie trafiło “ani jedno euro”.

– Trzeba wyraźnie powiedzieć, że niestety w kwestii KPO rację miał Zbigniew Ziobro. Po pierwsze wskazywał, że warunki, na których otrzymujemy środki niekoniecznie są dobre dla Polski, gdyż uderzają w naszą suwerenność. To właśnie Zbigniew Ziobro wskazywał, że Komisja Europejska będzie używać tych środków do szantażu Polski. – powiedział Kałużny.

– Odpowiedź, dlaczego ani jedno euro nie trafiło jeszcze do polskiego budżetu jest prosta. Widać to na tym zdjęciu. Mamy Donalda Tuska, który całuje w rękę panią Angelę Merkel. To jest odpowiedź – niemieckie zapędy i wasza opozycyjna uległość i trzymanie z Niemcami, a nie trzymanie z Polakami. – zakończył poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Poseł PO: Zawiesić wypłaty emerytom. Oni nakręcają inflację [WIDEO]

Robert Smoktunowicz: Opozycyjne pragnienia o powrocie demokracji bywają naprawdę inspirujące.