Masakra chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Zobacz co islamiści zrobili chrześcijanom... - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Masakra chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Zobacz co islamiści zrobili chrześcijanom…

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W Republice Środkowoafrykańskiej doszło do masakry chrześcijan. Wśród ofiar jest sześciu członków Czerwonego Krzyża.

Pięćdziesięciu chrześcijanom islamska milicja Selaka, wspierana przez Czad, poderżnęła gardła. Do zdarzeń doszło w miejscowości Gambo, 75 km od Bandassou. Mężczyźni, kobiety, dzieci zostali zabici w odwecie za najazd bojowników niemuzułmańskich na terytorium kontrolowanym przez islamską milicję Selaka.

– To już kolejna z licznych masakr chrześcijan – zadeklarował biskup Juan Josè Aguirre dla dziennika włoskich biskupów Avvenire. Powiedział, że w ubiegłym tygodniu zabito wielu cywilów w tym samym miasteczku w czasie agresywnej reakcji wojsk ONZ, gdy doszło do interwencji niemuzułmańskich bojowników samoobrony terytorium. – To była przesada, chcę to podkreślić. W strzelaninie zginęło wielu cywilów. Wśród nich, Adele, chórzysta parafii, i jego ojciec. Znałem wszystkich bardzo dobrze – mówił hierarcha.

Wczoraj doszło do kontrataku Selaka, która zajęła szpital Czerwonego Krzyża w Gambo, masakrując pacjentów, członków ich rodzin i wolontariuszy tam obecnych. – Zdecydowana większość z nich była wyznawcami Chrystusa – zapewnia Francesco Rocca, przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża.

Islamiści wdarli się do szpitala Czerwonego Krzyża i zmasakrowali rannych, ich rodziców, mężczyzn, dzieci i starców. W większości, chrześcijańskich cywilów, podrzynając kolejno ich gardła. Według świadków, zabito w ten sposób co najmniej 50 osób. Odbyło się to przy całkowitej obojętności żołnierzy ONZ. Splądrowano jednocześnie budynki parafii Gambo.

Według wiceprzewodniczącego do spraw humanitarnych ONZ, Spephena O’Brien, w Republice Środkowoafrykańskiej „są prześladowania, które moją znamiona ludobójstwa”.

FLC, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,172FaniLubię
17,897ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy