w , ,

Masakra chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Zobacz co islamiści zrobili chrześcijanom…

W Republice Środkowoafrykańskiej doszło do masakry chrześcijan. Wśród ofiar jest sześciu członków Czerwonego Krzyża.

Pięćdziesięciu chrześcijanom islamska milicja Selaka, wspierana przez Czad, poderżnęła gardła. Do zdarzeń doszło w miejscowości Gambo, 75 km od Bandassou. Mężczyźni, kobiety, dzieci zostali zabici w odwecie za najazd bojowników niemuzułmańskich na terytorium kontrolowanym przez islamską milicję Selaka.

– To już kolejna z licznych masakr chrześcijan – zadeklarował biskup Juan Josè Aguirre dla dziennika włoskich biskupów Avvenire. Powiedział, że w ubiegłym tygodniu zabito wielu cywilów w tym samym miasteczku w czasie agresywnej reakcji wojsk ONZ, gdy doszło do interwencji niemuzułmańskich bojowników samoobrony terytorium. – To była przesada, chcę to podkreślić. W strzelaninie zginęło wielu cywilów. Wśród nich, Adele, chórzysta parafii, i jego ojciec. Znałem wszystkich bardzo dobrze – mówił hierarcha.

Wczoraj doszło do kontrataku Selaka, która zajęła szpital Czerwonego Krzyża w Gambo, masakrując pacjentów, członków ich rodzin i wolontariuszy tam obecnych. – Zdecydowana większość z nich była wyznawcami Chrystusa – zapewnia Francesco Rocca, przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża.

Islamiści wdarli się do szpitala Czerwonego Krzyża i zmasakrowali rannych, ich rodziców, mężczyzn, dzieci i starców. W większości, chrześcijańskich cywilów, podrzynając kolejno ich gardła. Według świadków, zabito w ten sposób co najmniej 50 osób. Odbyło się to przy całkowitej obojętności żołnierzy ONZ. Splądrowano jednocześnie budynki parafii Gambo.

Według wiceprzewodniczącego do spraw humanitarnych ONZ, Spephena O’Brien, w Republice Środkowoafrykańskiej „są prześladowania, które moją znamiona ludobójstwa”.

FLC, pch24.pl

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jakubiak stanowczo o reprywatyzacji: „Żaden bałagan, żadne złodziejstwo, to zwykła mafia”

Tak postkomuniści z SLD dbali o esbeków. Tuż po przejęciu władzy w 1993 dali im wielkie podwyżki emerytur, które utrzymały się przez 23 lata!