Masakra chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Zobacz co islamiści zrobili chrześcijanom…

5
45778

W Republice Środkowoafrykańskiej doszło do masakry chrześcijan. Wśród ofiar jest sześciu członków Czerwonego Krzyża.

Pięćdziesięciu chrześcijanom islamska milicja Selaka, wspierana przez Czad, poderżnęła gardła. Do zdarzeń doszło w miejscowości Gambo, 75 km od Bandassou. Mężczyźni, kobiety, dzieci zostali zabici w odwecie za najazd bojowników niemuzułmańskich na terytorium kontrolowanym przez islamską milicję Selaka.

– To już kolejna z licznych masakr chrześcijan – zadeklarował biskup Juan Josè Aguirre dla dziennika włoskich biskupów Avvenire. Powiedział, że w ubiegłym tygodniu zabito wielu cywilów w tym samym miasteczku w czasie agresywnej reakcji wojsk ONZ, gdy doszło do interwencji niemuzułmańskich bojowników samoobrony terytorium. – To była przesada, chcę to podkreślić. W strzelaninie zginęło wielu cywilów. Wśród nich, Adele, chórzysta parafii, i jego ojciec. Znałem wszystkich bardzo dobrze – mówił hierarcha.

Wczoraj doszło do kontrataku Selaka, która zajęła szpital Czerwonego Krzyża w Gambo, masakrując pacjentów, członków ich rodzin i wolontariuszy tam obecnych. – Zdecydowana większość z nich była wyznawcami Chrystusa – zapewnia Francesco Rocca, przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża.

Islamiści wdarli się do szpitala Czerwonego Krzyża i zmasakrowali rannych, ich rodziców, mężczyzn, dzieci i starców. W większości, chrześcijańskich cywilów, podrzynając kolejno ich gardła. Według świadków, zabito w ten sposób co najmniej 50 osób. Odbyło się to przy całkowitej obojętności żołnierzy ONZ. Splądrowano jednocześnie budynki parafii Gambo.

Według wiceprzewodniczącego do spraw humanitarnych ONZ, Spephena O’Brien, w Republice Środkowoafrykańskiej „są prześladowania, które moją znamiona ludobójstwa”.

FLC, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

5 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here