w

Matecki: Opozycja otworzyła swój kanał: potężny, wielki kanał cynizmu, ojkofobii, antypolonizmu [WIDEO]

Fot. Twitter

Dariusz Matecki na antenie TVP3 odniósł się do oficjalnego otwarcia kanału na Mierzej Wiślanej. Porównał on wydatki na przekop z pieniędzmi, które za rządów Platformy Obywatelskiej były kradzione przez mafie paliwowe. Polityk Solidarnej Polski określił, iż w obliczu inwestycji, której wynikiem było otwarcie kanału, opozycja zaproponowała swój własny kanał: cynizmu, ojkofobii oraz antypolonizmu.

– Ile środków poświęciliśmy na przekop Mierzei Wiślanej? Około 2 miliardy złotych. No to teraz możemy pomnożyć: za rządów PO państwo traciło 24 miliony złotych dziennie przez mafie paliwowe. Czyli w około 80 dni tak naprawdę mielibyśmy sfinansowaną całą tę inwestycję, gdyby nie rządziła Platforma Obywatelska. Całe szczęście, już nie rządzi i mogliśmy przeznaczyć pieniądze na przekop Mierzei. – powiedział Matecki.

– Podczas tego przekopu już wcześniej – kiedy planowana była inwestycja – opozycja również otworzyła swój kanał: potężny, wielki kanał cynizmu, ojkofobii, antypolonizmu. Przypomnijmy, że posłowie opozycji, europosłowie opozycji domagali się m.in. od Komisji Europejskiej, żeby wstrzymać w ogóle przekop. Była to np. pani Róża Thun. Ludzie, którzy są dzisiaj związani z Polską 2050 Szymona Hołowni bardzo zabiegali o to, żeby do tej inwestycji nie doszło. – dodał polityk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Marcin Romanowski: W Berlinie i Brukseli nie będą się troszczyć o zamożność Polaków

Mariusz Gosek: Unia Europejska nałożyła na Polskę większe sankcje niż na Rosję