Matka ks. Popiełuszki żyła za 1 tys. PLN/msc, SB-cy żalą się, że za 2 tys. nie będą w stanie wyżyć!

11
215105

Co prawda nie jest jeszcze przesądzony ostateczny kształt ustawy dezubekizacyjnej (skierowano ją powtórnie do prac w sejmowych komisjach), to niemal pewne jest to, że większość funkcjonariuszy zbrodniczego systemu straci swoje emerytalne przywileje. SB-cy żalą się, że za 2 tys. miesięcznie nie będą w stanie wyżyć. W takich okolicznościach powinni udać się do swoich ofiar i zapytać jak do tej pory udawało im się przeżyć za znacznie mniejsze pieniądze…

Aż 27 lat po rzekomym “upadku” PRL trzeba było czekać na prawo, które w sposób jednoznaczny ureguluje kwestię emerytalnego uprzywilejowania funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Kierunek zmian jest dobry – były SB-ek będzie mógł liczyć co najwyżej na średnią wysokość świadczenia emerytalnego wypłacanego w Polsce. Oznacza to, że spora część osób otrzymujących dziś od 3 do nawet kilkunastu tys. złotych (w przypadku funkcjonariuszy wyższego stopnia) będzie musiała się zadowolić emeryturą na poziomie ok. 2 tys. zł.

SB-cy zaczęli z tego tytułu organizować protesty, na których żalą się, że za 2 tys. nie będą w stanie wyżyć. Sugeruję, aby udali się do swoich ofiar, którym w czasach PRL zadawali ból i cierpienie. One często muszą sobie radzić za znacznie mniejsze pieniądze. Dla przykładu – matka ks. Jerzego Popiełuszki musiała żyć za 1 tys. zł. W tym samym czasie mordercy jej syna otrzymywali od państwa świadczenia rzędu 4-5 tys. zł. Pod tym względem planowana zmiana jest zdecydowanie pożądana. Żaden skowyt starych funkcjonariuszy nie powinien jej zatrzymać. Tym bardziej, że powinna przynieść budżetowi państwa setki milionów złotych oszczędności w skali roku.


Ubecy rozpaczają nad stratą wysokich emerytur przez PolandTV

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

11 KOMENTARZE

  1. Kazdy madry ale tak naprawde jezeli by o wasze emerytury chodzilo to sam byscie strajkowali aby wam nikt nie odebral ps pamietajcie ze osoby ktore byly w Sb etc to w 80% byly osoby z wyksztalceniem wyzszym.

    • Rolniczka (rzecze wikipedia). Ale tekst nie o tym.
      Oprócz malutkiej emerytury zabezpieczeniem dla rodziców bywają dzieci. A jednego z nich została pozbawiona właśnie przez SB. Czyż nie?

    • No tak gdzież Ona pracował? Była rolniczką, zapieprzała w polu na roli….nie pałowała ludzi…może dlatego miała taką a nie inną emeryturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here