w , ,

Merkel zaprosiła a Polska przekaże 9 mln euro, na pomoc w walce z nielegalną imigracją we Włoszech.

Państwa Grupy Wyszehradzkiej zadeklarowały przekazanie 35 mln euro na wsparcie Włoch w projektach mających na celu powstrzymanie nielegalnej migracji z Libii. Każdy z krajów V4, w tym Polska, wyłoży po ok. 9 mln euro.

– Chcemy pokazać, że solidarność to coś, co w pełni szanujemy – powiedział dziennikarzom w Brukseli szef słowackiego rządu Robert Fico po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej z premierem Włoch Paolo Gentilonim. – Mogę potwierdzić, że nie tylko ja, ale inni premierzy z Grupy Wyszehradzkiej zaoferowali nawet więcej pieniędzy, jeśli jest to konieczne. W tym momencie oferujemy 35 mln euro – dodał.

Pieniądze na szkolenia i sprzęt

Chodzi o środki na szkolenia, sprzęt dla libijskiej straży granicznej i przybrzeżnej, a także inne działania, które mają przyczynić się do poprawy kontroli granicznych w Libii, w tym południowych granic tego kraju, przez które przedostają się mieszkańcy innych państw afrykańskich zamierzający przebić się do Europy. – Kraje V4 są gotowe zgromadzić tę sumę (35 mln euro) wspólnie i jeśli okaże się to konieczne, gotowi jesteśmy wziąć udział w zarządzaniu tym przedsięwzięciem – powiedział premier Węgier Viktor Orban.

Za: TVP.info, PAP

Imigranci z krajów islamskich już są w Polsce. Te dane przerażają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

My tu o Caracalach, a tymczasem kongres USA przyjął bardzo niebezpieczną ustawę o zwrocie mienia z Polski!

Jak postkomunistyczny rząd SLD oddał się Rosjanom w/s gazu. Zamiast II nitki Jamalskiego powstał Nord Stream!