w ,

Min. Ziobro: składamy wniosek o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. Konwencji Stambulskiej! [WIDEO]

– Realizując zobowiązania przedwyborcze, przechodzimy od słów do czynów i złożymy formalny wniosek do resortu rodziny o wypowiedzenie tak zwanej konwencji stambulskiej – powiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

W poniedziałek złożymy wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej – poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W poniedziałek złożymy wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej!
 
Minister Ziobro: “Resort, którym przyszło mi kierować, ale także prokuratura, uczyniły na przestrzeni lat wiele, by pokazać, że walka z przemocą wobec kobiet jest naszym PRIORYTETEM. Wprowadzając zmiany w ustawie o policji, ustawie o żandarmerii, Kodeksie karnym, Kodeksie wykroczeń, robiliśmy to w sposób wolny od ideologii, a skoncentrowany na tym, by chronić kobiety i dzieci, które podlegają tego typu agresji.
 
To my doprowadziliśmy do takich zmian w polskim prawie, które wzniosły na wyżyny, najwyższy standard europejski i światowy normatywną ochronę kobiet przed przemocą. Dzisiaj nie ma żadnych rozwiązań w konwencji stambulskiej, które byłyby adresowane do Polski w zakresie ochrony kobiet przed przemocą, których byśmy nie spełniali.

W Konwencji Stambulskiej są zapisy „o charakterze ideologicznym, których nie akceptujemy i uważamy za szkodliwe”

 
Nie zgadzamy się na to by nakazano nam zmieniać edukację dzieci w szkołach, w ramach której uczono by je, że płeć biologiczna to archaizm i tak naprawdę sprowadza się do kontekstu społeczno-kulturowego. Odrzucamy też warstwę promowania związków rodzinnych w zakresie LGBT. Jest to pogląd propagowany przez aktywistów ze środowisk lewicowych czy homoseksualnych, którzy swoje przekonania chcą przełożyć na funkcjonujące prawo. Ponadto nie uważamy, że należy kwestionować religie i zwyczaje jako wiodące przyczyny przemocy domowej.”

Składamy wniosek o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. Konwencji Stambulskiej!

W poniedziałek złożymy wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej! Resort, którym przyszło mi kierować, ale także prokuratura, uczyniły na przestrzeni lat wiele, by pokazać, że walka z przemocą wobec kobiet jest naszym PRIORYTETEM. Wprowadzając zmiany w ustawie o policji, ustawie o żandarmerii, Kodeksie karnym, Kodeksie wykroczeń, robiliśmy to w sposób wolny od ideologii, a skoncentrowany na tym, by chronić kobiety i dzieci, które podlegają tego typu agresji. To my doprowadziliśmy do takich zmian w polskim prawie, które wzniosły na wyżyny, najwyższy standard europejski i światowy normatywną ochronę kobiet przed przemocą. Dzisiaj nie ma żadnych rozwiązań w konwencji stambulskiej, które byłyby adresowane do Polski w zakresie ochrony kobiet przed przemocą, których byśmy nie spełniali.Nie zgadzamy się na to by nakazano nam zmieniać edukację dzieci w szkołach, w ramach której uczono by je, że płeć biologiczna to archaizm i tak naprawdę sprowadza się do kontekstu społeczno-kulturowego. Odrzucamy też warstwę promowania związków rodzinnych w zakresie LGBT. Jest to pogląd propagowany przez aktywistów ze środowisk lewicowych czy homoseksualnych, którzy swoje przekonania chcą przełożyć na funkcjonujące prawo. Ponadto nie uważamy, że należy kwestionować religie i zwyczaje jako wiodące przyczyny przemocy domowej.

Opublikowany przez Zbigniew Ziobro Sobota, 25 lipca 2020

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Min. Romanowski: “Konwencja Stambulska ratyfikowana przez PO nakazuje demoralizację dzieci”

Sebastian Kaleta gasi Nitrasa jak uczniaka! “Jeśli chodzi o intelekt…”