w ,

Minister Woś wprost: Solidarna Polska nie zgadza się, aby szefową sejmowej Komisji Rodziny była Magdalena Biejat!

Nie byliśmy poinformowani o tym, że to pani Biejat, z tak skrajnie radykalnymi poglądami ma być na czele absolutnie kluczowej z perspektywy przyszłości Polski komisji, czyli komisji rodziny – podkreślił minister Michał Woś.

– Wspólnie jako cała osiemnastka posłów Solidarnej Polski zwróciliśmy się z wnioskiem o zmianę. Trzeba powiedzieć, że przewodniczący komisji pewną agendę jej pracy narzuca i my się na to nie chcemy zgodzić – oświadczył polityk.

W minionym tygodniu Solidarna Polska złożyła do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i współkoalicjantów wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny posłanki Lewicy Magdaleny Biejat. W uzasadnieniu podano, że Solidarna Polska nie zgadza się, aby „ideologie, eksperymenty społecznej inżynierii, uderzały w podstawy naszej cywilizacji, tradycji i tożsamości”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Beata Kempa z Solidarnej Polski w obronie Polski przed Biedroniem i Różą Thun!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w tygodniku „Gazeta Polska” komentując poparcie przez posłów PiS wyboru Biejat na szefową komisji powiedział, że „ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana”. Kandydaturę Biejat na szefową komisji poparło 25 posłów, przeciw było trzech, czterech wstrzymało się od głosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Patryk Jaki obronił doktorat.

Zaangażowana działaczka Kukiz’15 obnaża destrukcyjne działania Stanisława Tyszki!