w

Minister Woś wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka interweniują ws. dzieci z koronawirusem w szpitalach!

„Rozmawiałem z Rzecznikiem Praw Dziecka. Podjął interwencję. Nie wyobrażam sobie, żeby nasza kilkunastomiesięczna córeczka miała leżeć sama na oddziale.” – napisał na Twitterze minister środowiska Michał Woś, który sam jest zarażony koronawirusem wraz ze swoją rodziną, w tym małą córeczką.

„Poprosiłem dyrektora szpitala o rozważenie złagodzenia zakazu opiekowania się dzieckiem. Rozumiemy zagrożenie #koronawirus ale dla małych dzieci Mama i Tata to najważniejsze istoty na świecie – ich miłość i bliskość pomagają w leczeniu. Bądźmy przy dzieciach w tym trudnym czasie” – dodał RPD Mikołaj Pawlak.

 

To odpowiedź na apel rodziców wyrażony na Facebooku;

„Jest sprawa. Poważna, związana z epidemią.
Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy rodzice przy przyjęciu na oddział pediatryczny muszą zostawić dziecko w szpitalu samo. SAMO, bez względu na wiek. Niemowlaki też. Odwiedzin nie ma.
(https://www.wsd.org.pl/aktualnosc-ze-szpitala?id=11099)
Matka może zostać z dzieckiem tylko jeśli karmi je piersią lub jest to dziecko z niepełnosprawnością. Wyobrażacie sobie zostawić np. półroczne dziecko samo w szpitalu na kilka dni? Bo ja nie.
Dzieci leżą więc na oddziale bez opiekunów i godzinami płaczą w samotności. Personel medyczny jest przerażony.
W innych szpitalach pediatrycznych w Polsce zakłada się, że skoro rodzic przyszedł z dzieckiem, to ich status wirusologiczny jest taki sam. I matka lub ojciec zostaje z dzieckiem na oddziale – z zakazem wychodzenia z sali dziecka.
Teoretycznie bydgoski szpital w obecnej sytuacji ma prawo podjąć taką decyzję. Tyle że wielu rodziców już wie o tej sytuacji i wskutek tego nie decyduje się na hospitalizację dziecka mimo wskazań, ryzykując tym samym jego zdrowie, obawiając się jego traumy.
Potrzebujemy na już opinii / rekomendacji jak w obecnej sytuacji powinna wyglądać opieka rodzica nad małym dzieckiem w szpitalu.
Nagłośnijcie proszę, może wojewódzcy lub krajowi konsultanci albo rzecznicy podejmą temat – oby szybko.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Złamał obowiązek kwarantanny, bo…musiał się napić alkoholu! Usnął na ławce przy bloku

CO ZA PODŁOŚĆ! Migalski atakuje chorego na koronawirusa ministra za obrazy z polskim Wilnem i Lwowem