Ministerstwo sprawiedliwości opublikuje „rejestr przestępców seksualnych” - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Ministerstwo sprawiedliwości opublikuje „rejestr przestępców seksualnych”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na początku października Ministerstwo Sprawiedliwości opublikuje „rejestr przestępców seksualnych”. Przedsięwzięcie to pozwoli na lepszą ochronę dzieci przed pedofilami. Do końca września będą trwać prace w sprawie gromadzenia danych „osób kwalifikujących się do umieszczenia w bazie”, informuje w środowa „Gazeta Polska Codziennie”.

Gazeta przypomina, że prace nad rejestrem rozpoczęły się w ubiegłym roku za sprawą wejścia w życie ustawy „o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym”. Najważniejszy celem przyświecającym powstaniu bazy osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa na tle seksualnym, czyli (jak podkreśla dziennik) „różnych dewiantów”, jest „ostrzeganie przed zwyrodnialcami krzywdzącymi dzieci”.

Ziobro zapowiada kolejne zmiany w prawie: likwidacja okresu przedawnienia dla zabójców i komunistycznych zbrodniarzy.

„Rejestr będzie się składał z dwóch części. W publicznej (z dostępem dla każdego) znajdziemy nazwę miejscowości, w której przebywa zboczeniec. Do drugiej, ze szczegółowymi danymi, dostęp będzie ograniczony. Otrzymają go funkcjonariusze instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz urzędnicy”, wyjaśnia „GPC”.

– Obecnie trwają prace informatyczne i związane m.in. z gromadzeniem w systemie danych osób, które kwalifikują się do zamieszczenia w rejestrze – powiedziała dziennikowi Wioletta Olszewska z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

UWAGA! Pedofil w rodzinie sędziego, który skazał Miernika na więzienie!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy