Młodzi Europejczycy nie utożsamiają się ze „wspólnotą europejską” - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Młodzi Europejczycy nie utożsamiają się ze „wspólnotą europejską”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Narodowa oraz lokalna – na taką tożsamość wskazują przede wszystkim młodzi w poszczególnych krajach Europy. Nie czują oni więzi z Europą, jako osobnym tworem instytucjonalnym.

Badanie wśród młodzieży zostały przeprowadzone przez Europejską Unię Nadawców oraz niemiecki instytut badan opinii publicznej Sinus.

W ramach badania jedynie 11 proc. ankietowanych stwierdziło, że utożsamia się ze „wspólnotą europejską”. 30 proc. badanych uznało, że ważna jest dla nich tożsamość lokalna, związana z miejscem urodzenia, zaś 27 proc. utożsamia się ze wspólnotą narodową.

Zdziwienie może budzić odpowiedź, jakiej udzieliło 31 proc. badanych, które uznało, ze utożsamia się z… całym światem.

Sondaż wskazuje też, że ponad połowa młodych Europejczyków nie ufa Unii Europejskiej jako instytucji politycznej, 20 proc. zaś opowiada się za wystąpieniem ze wspólnoty. Badanie przeprowadzono w 35 europejskich krajach, a wzięło w nim udział prawie milion osób w wieku od 18 do 34 lat. Sondaż prowadzony był od 11 kwietnia 2016 r., a wyniki sukcesywnie zbierano co kilkanaście dni.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,183FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy