Flickr, by boellstiftung
w ,

Młodzi Europejczycy nie utożsamiają się ze „wspólnotą europejską”

Narodowa oraz lokalna – na taką tożsamość wskazują przede wszystkim młodzi w poszczególnych krajach Europy. Nie czują oni więzi z Europą, jako osobnym tworem instytucjonalnym.

Badanie wśród młodzieży zostały przeprowadzone przez Europejską Unię Nadawców oraz niemiecki instytut badan opinii publicznej Sinus.

W ramach badania jedynie 11 proc. ankietowanych stwierdziło, że utożsamia się ze „wspólnotą europejską”. 30 proc. badanych uznało, że ważna jest dla nich tożsamość lokalna, związana z miejscem urodzenia, zaś 27 proc. utożsamia się ze wspólnotą narodową.

Zdziwienie może budzić odpowiedź, jakiej udzieliło 31 proc. badanych, które uznało, ze utożsamia się z… całym światem.

Sondaż wskazuje też, że ponad połowa młodych Europejczyków nie ufa Unii Europejskiej jako instytucji politycznej, 20 proc. zaś opowiada się za wystąpieniem ze wspólnoty. Badanie przeprowadzono w 35 europejskich krajach, a wzięło w nim udział prawie milion osób w wieku od 18 do 34 lat. Sondaż prowadzony był od 11 kwietnia 2016 r., a wyniki sukcesywnie zbierano co kilkanaście dni.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Platforma Obywatelska ZMIAŻDZONA! Kandydatka tej partii uzyskała „IMPONUJĄCY” wynik w wyborach prezydenckich w Stargardzie!

Rząd Beaty Szydło w obronie zwierząt. Będą znaczcie wyższe kary dla zwyrodnialców znęcających się nad zwierzętami!