w ,

Młodzi muzułmanie przeprowadzili zamach bombowy na świątynię Sikhów w Niemczech!

Dwóch nastoletnich, islamskich ekstermistów zostało zatrzymanych po eksplozji w sikhijskiej świątyni w Essen, w Niemczech. Trzy osoby zostały ranne. Szef policji nazwał to wydarzenie “aktem terroru”

Frank Richter, szef policji w Essen powiedział dziennikarzom, że islamscy 16-latkowie mieszkali w okolicach Essen, ich dane nie zostały upublicznione, ze względu na niemieckie prawo (sic! niemieckie prawo bardziej broni terrorystów niż ofiary zamachów). Jeden z nich sam zgłosił się na komisariat zaś drugi został zatrzymany w domu swoich rodziców. Richter stwierdził, że to wydarzenie trzeba nazwać “aktem terroru”.

Policja podała, że nastolatkowie byli powiązani z islamskimi ekstremistami, nie wykluczają kolejnych aresztowań w związku z ewentualną przynależnością zamachowców do większej siatki terrorystycznej. 

Celem ataku była społeczność Sikhów. W Niemczech żyje ich od ośmiu do piętnastu tysięcy. Policja nie podała przyczyn ataku. Jak widać nawet najbardziej pokojowo nastawione mniejszości są celem ataków islamistów. Sikhowie oraz Hindusi byli w przeszłości masowo mordowani przez wyznawców Allaha, do dzisiaj w zamachach mordowani są przedstawiciele tej religii np. w Pakistanie.

Źródła: miamiherald.com, theguardian.com, thelocal.de

https://www.youtube.com/watch?v=lkd54gWw9rA

Sikhizm (pendż. ਸਿੱਖੀ) – religia powstała w XV wieku w Indiach w prowincji Pendżab. Jej założycielem był Guru Nanak. Obecnie na świecie jest ok. 24 milionów wyznawców tej religii (sikhów) – żyją oni głównie w indyjskim Pendżabie, ale posiadają także liczną kilkumilionową diasporę rozsianą po krajach dawnego Imperium Brytyjskiego i w USA (tu stosunkowo liczni są również zachodni konwertyci na sikhizm – często w bardzo nieortodoksyjnej formie). Najważniejszym miejscem kultu jest „Złota Świątynia” w Amritsarze, w której przechowywany jest oryginał świętej księgi sikhów zwanej Sri Guru Granth Sahib.

Nagranie audio wybuchu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Imigranci zgwałcili studentkę i 10-letniego chłopca. Oczekują na azyl w Austrii!

Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie sędziego TK, prof. Rzepliński szlochał w kącie widząc upadek postkomuny!