środa, 15 lipca, 2020

MOCNO! Jan Pospieszalski: “Biskupi zamiast pouczać ws. migrantów, powinni zastanowić się, czy nie abdykowali ze swojej misji!”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Polska polityka migracyjna nie powinna zbytnio angażować polskich biskupów. W ocenie Jana Pospieszalskiego, hierarchowie winni raczej zająć się głoszeniem Królestwa Bożego i wypełnianiem misyjnej działalności Kościoła. – Biskupi zamiast pouczać ws. migrantów, powinni zastanowić się, czy nie abdykowali ze swojej misji – zaznaczył publicysta.

Zdaniem Jana Pospieszalskiego, po stronie Konferencji Episkopatu Polski widać ofensywę w sprawie przyjmowania uchodźców do Polski. Dziennikarz w programie „Salon Dziennikarski” krytycznie odniósł się do stanowiska abp. Gądeckiego i bp. Zadarko, którzy przedstawili program odpowiedzi na problemy imigracyjne.

W ocenie dziennikarza, dokument ten jest znamienny. – Koncentruje się na tym, żeby przyjmować, ochraniać, promować i integrować, ale trudno znaleźć w nim słowa biskupów, którzy mając usta pełne pouczeń wobec polityków i społeczeństwa, jednocześnie abdykują ze swoich powinności – powiedział Pospieszalski. Publicysta miał tu na myśli „głoszenie Jezusa Chrystusa, głoszenie prawdy o Królestwie Bożym”. – Te wszystkie bałamutne przykłady o miłosiernym Samarytaninie, o tym, że „byłem głodny… byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie” dotyczą poszczególnych osób – zauważył.

Zdaniem Pospieszalskiego, także podsekretarz dykasterii, Fabio Baggio mówiący o globalnej szansie, odpowiedzialności czy ubogaceniu kulturowym „mówi językiem jakiegoś pięknoducha z NGO’su”. A „Chrystus”? To słowo pojawia się – jako powinność katolików, by w uchodźcach dostrzec twarz Chrystusa. – Co zrobić, gdy milion Chrystusów zagląda do naszych drzwi i nie puka, tylko je wyłamuje? Na to pytanie biskupi nie dają odpowiedzi – dodał publicysta.

Pospieszalski zaznaczył, że biskupi „zamiast pouczać polityków i społeczeństwo” powinni zacząć zastanawiać się, czy „sami nie abdykowali ze swojej misji”. – Nie znam żadnego przykładu, żeby belgijscy księża biskupi poszli do dzielnicy Molenbeek ze słowem Jezusa Chrystusa, ze słowem o Królestwie Bożym, o tym, że Jezus Chrystus jest Panem, że poza Kościołem nie ma zbawienia – wskazał.

Dzieje się zupełnie na odwrót. Oto Polska Misja Katolicka w Belgii zrezygnowała ze swej nazwy. – Dlaczego? Dlatego, że biskupi w Belgii, a polscy biskupi to zaakceptowali, uznali, że Belgia nie może być krajem misyjnym – pytał. – Czyli biskupi z jednej strony rezygnują z głoszenia Królestwa Bożego i nawracania, a z drugiej strony pouczają polityków. Moim zdaniem nastąpiło odwrócenie pojęć – zauważył Jan Pospieszalski.

Źródło: wpolityce.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,473FaniLubię
18,034ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy