Monodramat: "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki" - POLECAM! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Monodramat: “Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” – POLECAM!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pamiętam z czasów szkolnych nudne spektakle teatralne, które ani mnie ani większości moich kolegów nie interesowały. Byliśmy do nich zmuszani. Z dzisiejszej perspektywy oceniam to pozytywnie, szkoły próbują zaszczepić w młodych ludziach pęd do kultury i oderwać ich od telewizorów, komputerów i smartphonów. Jestem przekonany, że znaczna liczba Polaków nie była ani razu w teatrze, operze czy w filharmonii od tych właśnie szkolnych czasów. Czy powodem tego może być zły dobór spektakli? Być może.
Monodramat “Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”, który dzisiaj obejrzałem wychodzi naprzeciw młodym ludziom. Zainteresowanie żołnierzami wyklętymi, powstańcami warszawskimi czy też ogólnie historią najnowszą wśród młodego pokolenia ciągle rośnie. Widać to na patriotycznych manifestacjach, gdzie większość stanowią młodzi ludzie w wieku szkolnym i studenckim, ubrani w patriotyczne koszulki. Gdybym cofnął się 10-15 lat wstecz to właśnie na taki spektakl chciałbym się wybrać. Nie dość, że uczy historii i postaw patriotycznych to jeszcze został znakomicie zagrany. Polecam wszystkim!

Przemysław Tejkowski w sposób genialny odtworzył postać mojego największego autorytetu; rotmistrza Witolda Pileckiego.
Na uroczystej prapremierze, w Szczecińskiej Filharmonii, gościli weterani Armii Krajowej a wśród nich p. Danuta Szyksznian-Ossowska – pseudonim “Sarenka” ale również prezes Prawa i Sprawiedliwości: Jarosław Kaczyński.
Reżyseria: Sławomir Gaudym.

Zapraszam do obejrzenia nagranych przeze mnie fragmentów:

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy