Melduję-Tobie-Polsko-Rtmistrz-Pilecki
w ,

Monodramat: „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” – POLECAM!

Pamiętam z czasów szkolnych nudne spektakle teatralne, które ani mnie ani większości moich kolegów nie interesowały. Byliśmy do nich zmuszani. Z dzisiejszej perspektywy oceniam to pozytywnie, szkoły próbują zaszczepić w młodych ludziach pęd do kultury i oderwać ich od telewizorów, komputerów i smartphonów. Jestem przekonany, że znaczna liczba Polaków nie była ani razu w teatrze, operze czy w filharmonii od tych właśnie szkolnych czasów. Czy powodem tego może być zły dobór spektakli? Być może.
Monodramat „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”, który dzisiaj obejrzałem wychodzi naprzeciw młodym ludziom. Zainteresowanie żołnierzami wyklętymi, powstańcami warszawskimi czy też ogólnie historią najnowszą wśród młodego pokolenia ciągle rośnie. Widać to na patriotycznych manifestacjach, gdzie większość stanowią młodzi ludzie w wieku szkolnym i studenckim, ubrani w patriotyczne koszulki. Gdybym cofnął się 10-15 lat wstecz to właśnie na taki spektakl chciałbym się wybrać. Nie dość, że uczy historii i postaw patriotycznych to jeszcze został znakomicie zagrany. Polecam wszystkim!

Przemysław Tejkowski w sposób genialny odtworzył postać mojego największego autorytetu; rotmistrza Witolda Pileckiego.
Na uroczystej prapremierze, w Szczecińskiej Filharmonii, gościli weterani Armii Krajowej a wśród nich p. Danuta Szyksznian-Ossowska – pseudonim „Sarenka” ale również prezes Prawa i Sprawiedliwości: Jarosław Kaczyński.
Reżyseria: Sławomir Gaudym.

Zapraszam do obejrzenia nagranych przeze mnie fragmentów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Jarosław-Kaczyński-o-Witoldzie-Pileckim-powinien-powstać-HOLLYWOODZKI-FILM

Jarosław Kaczyński: o Witoldzie Pileckim powinien powstać HOLLYWOODZKI FILM!

Polscy Raperzy: Stop islamizacji Polski