Moskwa: Liczne zatrzymania podczas antyrządowych protestów. Aresztowano Aleksieja Nawalnego - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Moskwa: Liczne zatrzymania podczas antyrządowych protestów. Aresztowano Aleksieja Nawalnego

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na ulicach Moskwy doszło w niedzielę do licznych protestów zorganizowanych przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Manifestanci wyszli na ulicę w związku z raportem opublikowanym przez Fundację Walki z korupcją. New York Times informuje, że podczas protestów aresztowano kilkaset osób. Manifestanci zebrali się także w Sankt Petersburgu i Machaczkale. Protestowali przeciwko korupcji władz na wielką skalę.

Podczas wielotysięcznych manifestacji Rosjanie, którzy przyjechali do Moskwy i Sankt Petersburga z wielu zakątków kraju, wyrażali swój sprzeciw wobec polityki rządu Dmitrija Miedwiediewa, którego oskarżano o korupcję. Protestujący powoływali się na dane zawarte w raporcie opublikowanym przez Fundację Walki z korupcją, z którego wynika, że rosyjscy politycy posiadają niezwykle pokaźne majątki, którymi zarządzają poprzez stowarzyszenia i fundacje. Rosjanie podkreślali, że premier Miedwiediew jest w posiadaniu wielu nieruchomości, których wartość zdecydowanie przekracza zarobki najważniejszych polityków w kraju.

Manifestacja w stolicy Federacji Rosyjskiej była nielegalna co ułatwiło „pracę” służbom bezpieczeństwa, które aresztowały ponad 500 uczestników antyrządowych wieców. Podczas manifestacji, rosyjska policja użyła pałek, tak aby doprowadzić do rozbicia kordonu protestujących.

Jednym z aresztowanych okazał się lider opozycji Aleksiej Nawalny. Mężczyzna kilka tygodni temu opublikował wspomniany raport przygotowany przez Fundację Walki z korupcją, który zawiera szczegółowe informacji dotyczące jakości polityki rządu Dmitrija Miedwiediewa, w tym także informacje o licznych korupcjach na szczytach władzy. Nawalny poinformował na swoim profilu na Twitterze, że wszystko z nim w porządku i jego „odbicie” z aresztu nie będzie konieczne.

Organizatorzy manifestacji w Moskwie poinformowali, że na Placu Puszkina, a także na trasie przemarszu zebrało się łącznie około 30 tysięcy osób. Z kolei w Sankt Petersburgu antyrządowa manifestacja miała liczyć ok. 10 tys. osób.

Za: pch24.pl, źródło: dorzeczy.pl, wprost.pl, onet.pl, New York Times

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy