Mówią, że ludzie zwalniają się z pracy, bo państwo daje 116€ (500 zł) za dziecko. Kluczowe pytanie - jak niewiele musieli oni zarabiać, by dla 116€ odejść z pracy?! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Mówią, że ludzie zwalniają się z pracy, bo państwo daje 116€ (500 zł) za dziecko. Kluczowe pytanie – jak niewiele musieli oni zarabiać, by dla 116€ odejść z pracy?!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jeśli za kwotę zasiłku rodzinnego ktoś jest gotowy rezygnować ze stałego zatrudnienia, to wiedzcie, że mamy do czynienia z patologią. Nie jest nią jednak to, że rząd rozdaje ludziom posiadającym dzieci jakieś pieniądze, lecz to, że ludzie ci pracując dostawali na tyle niewolniczo niskie wypłaty, że po wprowadzeniu 500+ postanowili się zwolnić. To pokazuje jak bardzo jeszcze dolne wynagrodzenia w naszym kraju są wciąż nieadekwatne do podstawowych potrzeb życiowych zwykłych ludzi.

Po ponad 12 latach spędzonych w UE i 27 latach od magicznej transformacji nadal jesteśmy Bangladeszem Europy. W pracy spędzamy znacznie więcej czasu niż przedstawiciele innych europejskich nacji. Przeciętny Polak poświęca pracy 1923 godzin w skali roku. Okazuje się, że to o 147 godzin więcej (18 dni roboczych) niż wynik statystycznego Czecha i aż o 552 godziny więcej (69 dni roboczych!) niż wynik przeciętnego Niemca. Jakby tego było mało otrzymujemy o wiele niższe wynagrodzenia. W efekcie miliony osób ciężko pracując w firmach należących do Niemców, Francuzów czy Holendrów otrzymuje jako pensję kwotę, która na Zachodzie stanowi równowartość dodatku socjalnego wypłacanego najbiedniejszym.

W tym kontekście nie powinno nas dziwić, że gdy rząd uruchamia program 500+, to kobiety posiadające np. 3 dzieci wolą się zwolnić z pracy, w której do tej pory otrzymywały niższe świadczenie. I nie jest patologią to, że państwo wspomaga finansowo rodziny posiadające dzieci. Akurat wspomniane 500 zł na dziecko (tj. równowartość ok. 116€), to w skali zasiłków rodzinnych przyznawanych w Europie nadal niezbyt duża kwota. Patologią jest to, że ludzie za swoją pracę otrzymywali niewolniczo niskie wypłaty, że po wprowadzeniu 500+ postanowili się zwolnić i zamiast siedzieć w pracy za grosze woleli spędzać ten czas z rodziną. Oto jak wygląda prosta konsekwencja bycia do tej pory Bangladeszem Europy.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,242FaniLubię
17,853ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy